×

Właśnie tak wyglądają mieszkania socjalne w Danii. W środku również zachwycają

W sieci zawrzało. Wszystko przez projekty mieszkań socjalnych wybudowanych w Danii. Nie oszukujmy się, takie mieszkania nie kojarzą się z dobrym designem, luksusem czy miłą okolicą. Tymczasem architekci z jednej z najlepszych pracowni na świecie postanowili odczarować złe imię tzw. socjalek. Patrząc na zdjęcia ich projektu niejedno z was poczuje ukłucie zazdrości.

Wygląd budynku

O niesamowity wygląd budynku zadbało studio BIG – Bjarke Ingels Group. Projekt mieszkań nazwany „Dortheavej” przeznaczony jest głównie dla osób o bardzo niskich dochodach. To czteropiętrowy blok, który wyróżniają drewniane wykończenia.

Wykorzystanie zagospodarowanego już terenu

Architekci mieli nie lada wyzwanie – musieli zaprojektować budynek tak, aby nie trzeba było likwidować istniejącej w tym miejscu ścieżki rowerowej. Jak widać na załączonych zdjęciach, udało im się to bez problemu.

Duża przestrzeń

Blok składa się z 66 mieszkań. Ich wygląd zachwyca. Króluje zdecydowanie minimalizm. Każde lokum zbudowano w formie modułu – razem tworzą niesamowitą całość. Poszczególne mieszkania wyróżniają także duże okna, dające ogrom dziennego światła. Lokale wyposażono również w przestronny taras. Każde mieszkanie ma wysokość 3,5 metra. Z kolei ich powierzchnia waha się od 60 do 115 metrów kwadratowych.

Nie jest drogo

Warto teraz zwrócić uwagę na cenę tych mieszkań. Według nieoficjalnych informacji koszt za wynajem ma wahać się od 3,6 tys. do 9,5 tys. koron duńskich (tj. ok. 2 tys. – 5,5 tys. zł).

A wy co sądzicie o tych projektach?

Może Cię zainteresować

zamknij