×

Michał Szpak atakuje PiS? Po tym występie już na pewno nie wróci do TVP

Michał Szpak atakuje PiS? Artysta słynący z prowokacyjnych stylizacji i nieszablonowego zachowania po raz kolejny wyraził swój sprzeciw wobec sytuacji w kraju. Piosenkarz znów przyjął zaproszenie TVN24. Na gali „Medal Wolności Słowa” pojawił się… z kaczką na ramieniu.

Walka o wolność

W ostatnich tygodniach Michał Szpak bardzo mocno zaangażował się w polską politykę. Choć mogłoby się wydawać, że piosenkarz stroni od publicznych wypowiedzi na ten temat, to w rzeczywistości jego występy mówią więcej niż tysiąc słów. Po awangardowym wykonaniu piosenki „Nie Pytaj o Polskę„, podczas którego ubrany w biustonosz i buty na obcasie Michał Szpak pokazał twarz pokrytą hasłami „wolność fobia”, przyszła kolej na mocniejsze stylizacje.

Wczoraj TVN24 transmitował uroczystą galę „Medal Wolności Słowa”. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć Michała Szpaka. Gdy Piotr Kraśko zapowiedział występ artysty, widownia doskonale wiedziała, że już za chwilę będzie świadkiem czegoś niewiarygodnego.

A teraz człowiek, który, gdyby był przyznawany medal za wolność duszy artysty, to dostawałby ten medal seryjnie. Michał Szpak!

Podejrzenia oglądających sprawdziły się w stu procentach. Moment później przed nimi stanął ubrany na czarno gwiazdor. Jego strój posiadał jednak pewien nietypowy element, który sprawiał, że nie można było nie dopatrywać się w nim ukrytego przekazu. Na ramieniu Michała Szpaka znajdowała się bowiem kaczka!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Michał Szpak atakuje PiS?

Niektórzy snuli przypuszczenia, że przygotowując się do występu Michał Szpak zaczerpnął inspiracji od Natalii Balickiej, która niedawno reprezentowała Polskę na konkursie piękności Miss Supranational. Kobieta wystąpiła wówczas w pięknej kreacji, którą ozdabiał pokaźnych rozmiarów biały orzeł. Szybko jednak widzowie dostrzegli aluzję do nazwiska prezesa PiS.

Najprawdopodobniej przekaz stroju miał odnosić się do zmiany jaka zaszła w kraju na skutek rządów Prawa i Sprawiedliwości. Symboliczna zamiana orła na kaczkę była tym bardziej wymowna, że Michała Szpak zaśpiewał utwór „Arahja” zespołu Kult. Słowa: „Mój dom murem podzielony, podzielone murem schody” podkreślały intencje piosenkarza.

Dodatkowo na koszulce Michała Szpaka widniał napis: Jestemjuzzmeczony.pl. Co ciekawe, wpisując ten adres w wyszukiwarkę, zostaniemy przeniesieni na jego Instagram. W bardzo sprytny sposób artyście udało się nie tylko wzbudzić chwilowe zainteresowanie słuchaczy, ale jednocześnie przyciągnąć ich do siebie na dłużej.

Można się spodziewać, że kontrowersyjny występ już na zawsze zamknął Michałowi Szpakowi drogę powrotną do TVP. Przypomnijmy, że gwiazdor podobnie jak Andrzej Piaseczny odszedł z programu „The Voice”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij