×

Dlaczego Polacy nie chcą się żenić? Kilku wyjawiło szczerą prawdę o związkach z kobietami

Małżeństwo w dzisiejszych czasach różni się od tego modelu, który był popularny wśród naszych rodziców i dziadków. Dziś dla wielu jest układem, w którym kobiety szukają wsparcia finansowego, a mężczyznom ożenek… po prostu źle się kojarzy.

I do czego dochodzi? Do sytuacji, w których panie szukają bogatych mężów, a z kolei panowie liczą na to, że będą mieli jeszcze czas się ustatkować. No właśnie i na tych ostatnich dziś się skupimy.

wedding, couple, grass, sunset

Czy mężczyzna chce się żenić?

Nie do końca faceci chcą przebiegunować całe swoje życie dla kobiety. Nie wierzą, że to inwestycja, która im się opłaca i dla której chcą się poświęcić. Nie pragną także stałości w uczuciach, ale ciągle dążą do zaspokajania potrzeb. Pani Renata z zaprzyjaźnionej poradni psychologicznej mówi:

Coraz mniej jest tradycjonalistów, którzy chcą stworzyć z kobietą związek i oddać mu się w całości, ale oni nie mają problemu ze ślubem. Wiązać nie chcą się tacy mężczyźni, którzy w naszych oczach są mili, pomocni i serdeczni. Są pewne rzeczy, które ich hamują i nie widzą potrzeby, aby się wiązać

divorce-attorney-santa_monica-ca

Czy małżeństwo się opłaca?

Niestety coraz częściej w rozmowach w gabinecie mężczyźni wyrażają jasno swoje zdanie: „Nie biorę ślubu, bo nie chcę problemów”. 37-letni Maciej mówi:

Dziś ślub kojarzy się z tym, że tuż po przysiędze następują ciepłe pantofle, żona w piżamie i ciągłe oglądanie telewizji. Nie wspomnę o seksie, który dla nas facetów jest dość ważny. Zawsze kobietę boli głowa, a gdy już TO robi, to z grymasem na twarzy. Wiem o tym, bo przy piwie koledzy z pracy się zwierzają. Ja tak nie chcę. Wolę mieć weekendowe znajomości z atrakcyjnymi kobietami, które potrzebują się wyluzować

Z kolei 26-letni Wojtek widział w domu, że matka ciągle miała pretensje do ojca, że wychodził na piwo z kolegami. Nie rozumie, że w małżeństwie pewne przyzwyczajenia zmieniają się na rzecz wspólnych celów i planów. Młody mężczyzna zwierza się:

Jestem po studiach, mam dobrą pracę, ale nie chcę utrzymywać kobiety tylko i wyłącznie. One w dzisiejszych czasach pragną tego, aby facet robił wszystko, ale one nie dają nic. Chcą wolności, ale przy tym same nie mają nic do zaoferowania

Coraz częściej patrzeć wspólnie w tym samym kierunku

Pani Renata przyznaje, że do jej gabinetów puka coraz więcej osób z problemami w związkach, ale i takich, które tych związków nie chcę i pytają, czy wszystko z nimi w porządku.

Mężczyźni dążą do realizowania swoich celów. Bartek, który jest lekarzem, był w związku z kobietą w swoim wieku. Zerwał z nią po roku, ponieważ uznał, że nie potrafi być w takiej relacji. Dziś mówi mi, że dla niego te chwile w samotności są niezmiernie cenne, że dzięki temu wie, że żyje. Dodaje także, że Justyna była najlepszą kobietą, jaką spotkał i nigdy nie znajdzie podobnej, ale woli być sam. Nie chce w swoim poukładanym mieszkaniu z kaktusami mieć w szafie mniej miejsca i nie chce, żeby w czystej łazience walały się jej ubrania. To kwestia wyboru, do którego dochodzi coraz więcej mężczyzn

Mężczyzna od wszystkiego?

Faceci boją się także, że żona nie będzie traktować ich już tak jak w czasach narzeczeństwa, że nagle będzie musiał naprawiać pralkę, zająć się panem od wywozu śmieci i robić rzeczy, o których nie ma zielonego pojęcia… i nie chce mieć.

Mężczyzn przeraża to, w jaki sposób kobieta kreśli swoją niezależność w związku. Mówi, że to mój brzuch i ja będę w ciąży, ale liczy na to, że dojdzie do zbliżenia. Wymaga równego podziału finansów, zarabiając mniej. Nie konsultują wyborów, które ich zdaniem są najlepsze dla wszystkich: „No odstawiłam tabletki. Myślałam, że chcesz być ojcem. No dobrze, ale widzę, że nie byłbyś dobrym tatą skoro panikujesz. Najwyżej sama wychowam dziecko. Nie potrzebuję Cię”.

Czego pragną kobiety?

Chcą tego, aby ich partner był taki, jaki w danej chwili one chcą, nie biorąc pod uwagę tego, że oni także mają swoje uczucia. 40-letni Robert jest po rozwodzie:

Byłem mężem 12 lat, ale nie dałem rady dłużej znosić tego, że jestem na każde skinienie i zawołanie. Moja żona nie zwracała uwagi na moje potrzeby, bo uznała, że jej jako kobiety są istotniejsze. Robiłem tak, jak chciała, ale jedno prozaiczne zajście przelało czarę goryczy. Przyszedłem do domu po bardzo ciężkim dniu w pracy i chciałem piątek spędzić w mieszkaniu, oglądając filmy. Moja żona jednak się stroiła i w pewnym momencie oznajmiła mi, że ma ochotę na zabawę i chcę się wyszaleć. Powiedziałem, że potrzebuję dziś się do niej przytulić i zasnąć jak dziecko, na co ona odparła: „Nie gadaj głupot, nie jesteś dzieckiem. Impreza dobrze Ci zrobi”. Miałem dość

Czy winne temu są kobiety?

Pani Renata nie jest w stanie dać jednak jasnej odpowiedzi:

Nigdy nie jest tak, że wina leży po jednej stronie. W tym przypadku jednak swoje zrobiły telewizja, prasa i internet. Zewsząd docierają do nas informacje, że facet powinien być hydraulikiem, kochankiem, idealnym ojcem, majstrem, prawnikiem, głową rodziny, ale powinien także sprzątać, opiekować się domem i nami. Być może dla niektórych to za dużo i boją się brać ślub, aby nie dać ciała i nie rozczarować kobiety, którą kochają? Niezależnie od tego, zawsze trzeba stawiać na rozmowę, bo ona jest kluczem do udanego związku… A zapewniam, że takie istnieją!

A Waszym zdaniem gdzie tkwi problem? Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić?

Może Cię zainteresować

zamknij