×

Nie widział innej drogi ucieczki przed żoną. Wyskoczył z okna wieżowca

Mężczyzna wyskoczył z okna wieżowca. Nie mógł znieść ciągłego upokarzania i dręczenia przez żonę. Kobieta znęcała się także nad ich synem.

Mężczyzna wyskoczył z okna wieżowca

Jak informuje RMF FM, do dramatycznych scen doszło w ubiegły weekend w Walencji (Hiszpania). Policja dostała zgłoszenie, że ktoś wypadł z okna wielopiętrowego budynku. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce zdarzenia, znaleźli leżącego na ziemi zakrwawionego mężczyznę w średnim wieku. Był przytomny.

Wezwano karetkę, która zabrała poszkodowanego do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji. Natomiast funkcjonariusze zatrzymali jego 54-letnią żonę. Podczas ich ostatniej kłótni doszło do rękoczynów ze strony kobiety. Mąż, nie mogąc dłużej znieść maltretowania, postanowił wyskoczyć przez okno.

Okazało się, że kobieta codziennie urządzała awantury, znęcała się psychicznie nad mężem, obrażała go, poniżała i dręczyła. Ofiarą przemocy był także małoletni syn małżeństwa.

Kobieta została zatrzymana pod zarzutem stosowania przemocy w rodzinie i otrzymała zakaz zbliżania się i komunikowania z mężem oraz z synem.

Hiszpania walczy z przemocą wobec kobiet

Hiszpania od 2004 roku prowadzi bardzo intensywną walkę z przemocą domową. Według tamtejszych polityków lewicy fala przemocy jest pozostałością po rządach Generała Franko. Co roku kraj iberyjski przeznacza ponad 200 mln euro na działania mające zapobiegać przemocy domowej.

To właśnie w 2004 roku socjalistyczny rząd José Zapatera opracował pierwszą ustawę zwalczającą przemoc ze względu na płeć. Nowe prawo zapewnia m.in. środki ochronne dla ofiar w postaci pomocy społecznej, prawnej oraz zmiany na szczeblu sądowym. Aktywowano także skomputeryzowany system monitorowania i ochrony ofiar przez policję o nazwie VioGén. Każda ze spraw jest rozpatrywana indywidualnie i środki pomocy są odpowiednio dopasowywane ze względu na dobro ofiary.

Na terenie całego kraju istnieje ponad 106 wyspecjalizowanych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami związanymi z przemocą ze względu na płeć. W przeciwieństwie do innych placówek, te funkcjonują 24 godziny na dobę, nawet w weekendy czy w święta. Jako, że osoby będące ofiarami przemocy domowej rzadko same się zgłaszają, czasem wystarczy zgłoszenie od policji bądź sąsiadów. Wówczas sędziowie mają 72 godziny na przesłuchania świadków oraz 15 dni na zorganizowanie procesu.

Źródła: www.rmf24.pl, www.polsatnews.pl, www.tygodnikprzeglad.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować