×

Chwile grozy w stolicy! Mężczyzna chodził po centrum Warszawy i celował bronią do ludzi

Horror w stolicy! 22-letni mężczyzna w centrum Warszawy celował do ludzi bronią! Napastnik postrzelił jedną osobę w twarz.

Chwile grozy w stolicy

Do tych przerażających wydarzeń doszło w niedzielę, 15 września w centrum stolicy. Zdarzenie wypłynęło do mediów dopiero kilka dni później. Nadkomisarz Robert Szumiata, ze śródmiejskiej komendy policji w Warszawie, dopiero wczoraj wieczorem w rozmowie z PAP potwierdził je.

Około południa otrzymaliśmy zgłoszenie o mężczyźnie, który z bronią w ręku chodzi po Śródmieściu. Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że na Nowym Świecie leży ranny, bezdomny mężczyzna

mężczyzna w centrum Warszawy celował do ludzi bronią

Mężczyzna w centrum Warszawy celował do ludzi bronią! Postrzelił jedną osobę w twarz

Świadkowie twierdzą, że bezdomny mężczyzna leżał na ławce. Nagle podszedł do niego 22-latek i przystawił mu broń do policzka. Po chwili strzelił do niego.

Na miejscu pojawili się policjanci. Natychmiast udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Z kolei gdy tylko przybyła karetka, funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli w pościg za napastnikiem.

mężczyzna w centrum stolicy celował do ludzi bronią

Był pijany

Po krótkim pościgu policjantom udało się schwytać 22-letniego napastnika. Nadkomisarz Robert Szumiata tak opisuje przebieg zdarzenia:

Zanim został zatrzymany, mężczyzna próbował pozbyć się rewolweru hukowego, rzucając w krzaki. Funkcjonariusze obezwładnili go i znaleźli broń. Zabezpieczona broń hukowa w myśl ustawy traktowana jest jako broń palna

Policjanci po obezwładnieniu mężczyzny przebadali go również alkomatem. Okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

mężczyzna w Warszawie celował do ludzi bronią

Poszkodowanych jest więcej

Policja wciąż prowadzi dochodzenie w tej przerażającej sprawie. Okazuje się, że mężczyzna zaatakował też inne osoby. Jednego z pokrzywdzonych przewrócił na ziemię, następnie zaczął go kopać po całym ciele. Kolejnego uderzył z impetem pięścią w klatkę piersiową. Do innych celował z broni i groził im.

Mężczyzna w centrum Warszawy celował do ludzi bronią! Grozi mu dożywocie

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jest ich kilka. Pierwsze z nich dotyczą usiłowania zabójstwa czterech osób, kolejny posiadania broni palnej bez zezwolenia, a inne naruszenia nietykalności, a także gróźb karalnych. Sad zadecydował już o tymczasowym aresztowaniu 22-letniego mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Zatrzymanemu 22-latkowi grozi kara od 8 lat więzienia do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Polecane