×

23-latek zachodzi w ciążę po imprezie. Jest nielicznym mężczyzną, który rodzi dziecko

Dumny tata Scott Parker ujawnia, jak został pierwszym mężczyzną w Wielkiej Brytanii, który urodził dziecko.

Dokładnie 29 kwietnia, 23-letni grafik transseksualista urodził córkę.

Już od kilka dobrych lat, Scott źle czuł się w swoim ciele jako kobieta, dlatego w 2015 roku podjął decyzję o zmianie płci. Ściął włosy, zaczął nosić męskie ubrania i zmienił swoje imię.

W czerwcu 2016 roku został wpisany do Kliniki Tożsamości Płciowej w Londynie, gdzie poddawany był rożnym leczeniom i przyjmowaniu testosteronu. Z biegiem czasu, coraz swobodniej czuł się w swoim ciele.

Scott nie planował zajść w ciążę, tym bardziej, że jego partner również był transseksualistą. Jednak po jednej z imprezowych nocy, w sierpniu ubiegłego roku doszło do zbliżenia w wyniku którego, pojawiła się ciąża.

Ojciec powiedział, że nieplanowana ciąża była „najlepszą szansą”, aby mieć dziecko przed zakończeniem swojej przemiany.

Nie miał jeszcze operacji usunięcia piersi, narządów płciowych oraz nie skończył przyjmować hormonów. Dzięki temu, jego organizmu był w stanie rozwinąć noworodka.

Kiedy Scott wraz z partnerem przenieśli się do Brighton, w celu prowadzenia odpowiednio ciąży, spotkali się z ogromną krytyką i niedowierzaniem, jak mężczyzna może urodzić dziecko?!

Jednak szybko cały personel oswoił się z zaistniałą sytuacją i traktował z ogromnym szacunkiem swojego pacjenta. Szpital zgodził się nawet, aby po porodzie ojciec został w swoim prywatnym pokoju, a nie w towarzystwie matek. Kiedy nie chciał uczestniczyć w zajęciach dotyczących porodu, czy nawet szkoły rodzenia, położna wytłumaczyła i omówiła z nim wszystko co powinien wiedzieć.

Podczas ciąży ciało Scotta mocno się zmieniło, ale nie przejmował się tym, ponieważ wiedział, że to stan przejściowy i wszystko wróci do normy.

29 kwietnia po sześciogodzinnym porodzie, na świat przyszła Sara.

Najmniejsza i najbardziej kochana istota, która przewróciła jego świat do góry nogami. Nie wyobraża sobie teraz życia bez niej. Chce być dla niej jednocześnie mamą jak i tatą.

Ale jak sam przyznał, karmienie piersią było dla niego bardzo niekomfortowe, ponieważ będąc na mieście ludzie patrzyli na niego jak na wariata. Mężczyzna karmiący piersią dziecko?!

Scott postanowił, że gdy córka dorośnie opowie jej całą historię jej poczęcia. O tym, że jej ojciec jest jej matką, która ją urodziła. Że ojciec, który jest płci męskiej, wcześniej był kobietą. Ma nadzieję, że córka wszystko zrozumie i zaakceptuje swoją rodzinę.

Jednak teraz chce skupić się na dalszym leczeniu i przemianie swojej płci. Czeka go najpierw operacja piersi, a później narządów płciowych. Che być w 100% mężczyzną.

Scott Parker nie jest to imię prawdziwe, zostało użyte w celu zastępczym, ponieważ ojciec nie zgodził się na ujawnianie swoich prawdziwych danych.

Może Cię zainteresować

zamknij