×

Mężczyzna przypominający transwestytę zaczepia dzieci. Rodzice drżą ze strachu

Mężczyzna przypominający transwestytę zaczepia dzieci. Już od kilku dni po okolicy krąży podejrzany człowiek, który ewidentnie szuka kontaktu z dziećmi. Przerażeni rodzice poprosili policjantów o pilną interwencję.

LGBTQ+ nie stwarza zagrożeń?

Wiele razy słyszeliśmy z ust członków środowiska LGBTQ+ zapewnienia, że mniejszości seksualnych wchodzących w skład ich ruchu nie należy postrzegać przez pryzmat zboczeń. Zarzekali się również, że nie mają absolutnie nic wspólnego z pedofilią, chociaż spory udział społeczności LGBTQ+ stanowią: transwestytyzm, panseksualizm bądź odłam queer.

Wydarzenia, do których doszło w podpoznańskim Biedrusku (woj. wielkopolskie) pokazują jednak, że w stosunku do mniejszości seksualnych również trzeba zachować ostrożność.

W niewielkiej miejscowości od kilku dni widywany jest bowiem podejrzany mężczyzna przebrany za kobietę. Zdjęcie, które udało się wykonać jednemu z przechodniów pokazuje, że człowiek nosi perukę długich włosów w kolorze rudym oraz krótką spódniczkę. Sądząc po nietypowym stroju, można wywnioskować, że jest transwestytą. To jednak nie wszystko. Mieszkańcy widzieli, jak mężczyzna zaczepiał dzieci. Wiedząc, jak wielkim problemem w ostatnim czasie jest narastające zjawisko pedofilii, ludzie od razu zawiadomili o sprawie policję. Oprócz tego w mediach społecznościowych pojawił się wpis autorstwa jednej z mieszkanek podpoznańskiego Biedruska. Kobieta dołączyła do wpisu zdjęcie, przedstawiające podejrzanego i ostrzeżenie dla rodziców i ich pociech.

UWAGA BIEDRUSKO!!!! Mężczyzna przebrany za kobietę zaczepia dzieci w drodze do szkoły. To kolejna sytuacja, która ma miejsce od czwartku 7.10.2021. Sprawa zgłoszona na policję. Proszę uprzedzić dzieci, aby najlepiej poruszały się wspólnie, większymi grupami.

Mieszkańcy bardzo żywo odpowiedzieli na post mieszkanki. W komentarzach wpisywali miejsca, w których w ostatnim czasie widziany był przebieraniec. Niestety później autorka zablokowała możliwość komentowania wpisu i rodzice maluchów stracili szansę na śledzenie trasy spacerów mężczyzny.

Mężczyzna przypominający transwestytę zaczepia dzieci

Do sprawy odniósł się również lokalny portal Ebiedrusko.pl. Miejscowi dziennikarze potwierdzili, że o sprawie powiadomiono już policję.

Marta Mróz, rzeczniczka prasowa poznańskiej policji w rozmowie z Gazetą Wyborczą powiedziała:

Dostaliśmy taki sygnał od mieszkańców, sprawa jest nam znana i prowadzimy w związku z tym działania w tym rejonie.

W ostatnim czasie w okolicy pojawiły się wzmożone patrole policji. Na razie nie wiadomo, jakie środki zamierzają powziąć funkcjonariusze. Niemniej jednak, zachęcają rodziców do rozmów z dziećmi na temat zagrożeń, które czyhają na nie w przestrzeni publicznej. Pomimo wielu akcji edukacyjnych oraz kampanii telewizyjnych, wciąż istnieje spora rzesza najmłodszych, którzy nie mają pojęcia, co może się im przytrafić, gdy przebywają poza domem.

Niestety regularnie dobiegają do nas doniesienia dotyczące porwań bądź przypadków wykorzystania seksualnego przez pedofilów czy też ludzi upośledzonych psychicznie. W maju tego roku cała Polska wstrzymała oddech na wieść o morderstwie zaledwie 11-letniego Sebastiana.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Maps Google, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij