×

Zabarykadował się w mieszkaniu i grozi wysadzeniem budynku. Służby prowadzą negocjacje

Mężczyzna grozi wysadzeniem mieszkania w Jastrowiu koło Złotowa w Wielkopolsce. Na miejscu są już antyterroryści, którzy prowadzą negocjacje. Mężczyzna zabarykadował się w budynku i nie chce współpracować z funkcjonariuszami. Mieszkańcy zostali ewakuowani.

Młody mężczyzna grozi wysadzeniem mieszkania

Według najnowszych doniesień, młody mężczyzna zabarykadował się na poddaszu domu wielorodzinnego i grozi, że doprowadzi do wybuchu. Lokalne media donoszą, że może mieć ze sobą butlę z gazem. Te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez rzecznika policji w Złotowie. Jednak ewakuacja 12 osób z domu, w którym znajduje się mężczyzna i z sąsiedniego budynku świadczy, że zagrożenie jest bardzo realne.

Służby prowadzą akcję już od środy

Akcja antyterrorystów i negocjatorów zaczęła się już w środę około godziny 18:00, jednak na razie nie chcą podawać szczegółowych informacji. Policjanci poinformowali, że szczegóły dotyczące powodów interwencji i jej przebiegu podadzą dopiero po zakończeniu swoich działań. Nie wiadomo, jak długo potrwa akcja służb. Okolice ul. Konopnickiej w Jastrowiu zabezpiecza straż pożarna i policja.

Może Cię zainteresować

zamknij