×

W wieku 23 lat ważyła… ponad 300 kg. Dzisiaj w niczym nie przypomina siebie z przeszłości

Czasami przychodzi taki moment w życiu człowieka, że patrzymy na siebie i zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy zrzucić kilka kilogramów. Doskonale wie o tym 24-letnia Amber Rachdi z Troutdale z Oregon. Kobieta dokonała czegoś niesamowitego!

Pewnego dnia, kobieta zdała sobie sprawę, że je naprawdę dużo. Oczywiście wpłynęły na to lata zaniedbań i ciągłego podjadania, aż w końcu doszła do momentu, w którym ważyła… 300 kilogramów!

Tak ogromna masa ciała uniemożliwiała jej korzystanie z życia nawet w najmniejszym stopniu – przestała chodzić o własnych siłach, musiała liczyć na pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności, nie była w stanie prowadzić samochodu, a nawet nie potrafiła się sama wykąpać.

TLC

Mimo że miała wyrzuty sumienia, nie robiła nic, aby zmienić ten stan. Każdego dnia jej waga wskazywała więcej kilogramów. Do tego stopnia to się posunęło, że zaczęła mieć między fałdami rany, które nie tylko bolały, ale wydawały specyficzny zapach.

W pewnym momencie zaczęła mieć wszystkiego dość i zgłosiła się do doktora Younana Nowzardina.

Rodzina Amber przeniosła się nawet do Houston w Teksasie, aby być bliżej lekarza, kiedy najbliższa im osoba walczyła o odzyskanie zdrowia.

TLC

Doktor zaczął od zmniejszenia spożywanych kalorii i zwiększania aktywności fizycznej każdego dnia po to, aby straciła około 10-15 kilogramów, a następnie mogła być zakwalifikowana do przeprowadzenia operacji.

TLC

Operacja sama w sobie była bardzo ryzykowna ze względu na nadmierną wagę kobiety, ale Amber doskonale wiedziała, że umrze, jeśli w końcu nie weźmie się za siebie.

Siedem miesięcy po udanej operacji Amber traci ponad 40 kg. Nadal ciężko pracuje i motywuje się do działania. Przyszedł także czas na sport. Z dnia na dzień zaczyna czuć się lepiej i widzi zauważalne efekty. Schudła ponad 65 kilogramów!

Widać zmianę nawet w życiu codziennym. Amber może podróżować autem, ćwiczy i chce wrócić do pracy. Nawet dr Nowzaradan jest pod wrażeniem i zgadza się na usunięcie nadmiaru skóry, gdy kobieta będzie ważyć 120 kg.

Amber ma kolejny cel. Dalej je zdrowe posiłki, ćwiczy, a do tego wszystkiego udała się do terapeuty, który doradza jej, jak radzić sobie ze stresem.

Swoją niesamowitą metamorfozą, ale przede wszystkim determinacją i systematyczną pracą inspiruje ludzi na całym świecie. Amber może dziś z radością spoglądać w lustro, ale wciąż ma świadomość, że może wyglądać jeszcze lepiej. Ciężko uwierzyć, że to ta sama osoba!

Może Cię zainteresować

zamknij