Messi zarabia krocie? Oto, ile każdego roku wpływ na jego konto

  Messi zarabia krocie? Oto, ile każdego roku wpływ na jego konto

  Na zdjęciu: Lionel Messi
  Na zdjęciu: Lionel Messi
  Źródło zdjęć: © Getty Images
  06.04.2024 16:48

  Lionel Messi zaliczył jeden z najgłośniejszej transferów piłkarskich w amerykańskiej lidze Major League Soccer, wstępując 7 czerwca 2023 roku do szeregów Interu Miami. Niedawno magazyn "Forbes" zapytał Jorge Masa, wspólnika biznesowego właściciela drużyny, Davida Beckhama, jakie kwoty wpływają na konto argentyńskiej gwiazdy futbolu.

  Zawodnicza droga Lionela Messiego nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Aktualnie nie widzimy go już w europejskich rozgrywkach, co zdaje się być sytuacją bezpowrotną.

  Słynny piłkarz FC Barcelony odszedł z barcelońskiego klubu by po dwuletniej przygodzie z francuskim Paris Saint-Germain przenieść się do Interu Miami, który znajduje się pod skrzydła Davida Beckhama, ekspiłkarza i obecnego właściciela drużyny.

  Choć obecnie Argentyńczyk zmaga się z kontuzją, jego pensja nieprzerwanie trafia na konto. Dzięki wywiadowi udzielonemu "Forbesowi" przez Jorge Masa, amerykańskiego magnata i partnera Beckham w interesach, poznaliśmy dokładne liczby.

  Kontynuacja artykułu poniżej materiału wideo

  Wywiad ujawnił, że Messi rocznie zarabia niemal 60 milionów dolarów. Nie zapominajmy o dodatkowych dochodach ze współpracy z tak renomowanymi firmami jak Adidas czy Apple.

  Ciekawym elementem umowy jest klauzula gwarantująca Messi’emu przyszłe współwłaścicielstwo w klubie Inter Miami, co więcej, bez konieczności inwestowania własnych środków finansowych na zakup udziałów.

  Warto zauważyć, iż zarówno Inter Miami, jak i cała Liga Major League Soccer dużo zawdzięczają transferowi mistrza świata. Transfer ten znacząco przyczynił się do zwiększenia popularności klubu, a także ligi w świecie. Dodatkowo, Messi zdecydował się zrezygnować z o wiele korzystniejszej oferty finansowej od saudyjskiego Al-Hilal, wybierając przenosiny do Stanów Zjednoczonych.

  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także