×

„Menelowe plus”. Kandydat na prezydenta zaskoczył wszystkich swoim pomysłem

„Menelowe plus”. Choć druga i ostatnia debata prezydencka już za nami, to wciąż trwają analizy wczorajszych wypowiedzi polityków. Jedną z najbardziej jaskrawych i zapadających w pamięć postaci okazał się wbrew przewidywaniom wszystkich nie Andrzej Duda, Szymon Hołownia czy Rafał Trzaskowski, lecz niepokorny kandydat Kongresu Nowej Prawicy, Stanisław Żółtek. Wszystko za sprawą programu, którego wprowadzenie zasugerował obecnej władzy.

Menelowe plus

Zapytany o własną opinię na temat pomysłu wprowadzenia w Polsce waluty euro, Stanisław Żółtek pozwolił sobie na dosadne podsumowanie dotychczasowej działalności partii rządzącej. Odniósł się w krytyczny sposób do programów rozdawania pieniędzy. Powiedział, że za pomocą 500 plus rząd „kupuje głosy wyborców”.

Polityk Kongresu Nowej Prawicy zasugerował, że równie dobrze PiS mógłby ubiegać się o głosy lokalnych pijaczków, wprowadzając program „menelowe plus”. Kandydat na prezydenta powiedział:

Rząd zajmuje się kupowaniem głosów wyborców za ich pieniądze… Może wprowadzić „menelowe plus”. Jakieś 500 plus, kolejne 1000 plus, 5000 plus, jakieś bony turystyczne. Aż mi strach zaproponować rządowi, że są budki od piwa. Że może menelowe plus by jeszcze dorzucili, bo to też są głosy wyborcze.

W kwestii przyjęcia waluty euro, Żółtek stwierdził, że Polska powinna zrobić co w jej mocy, aby jak najszybciej opuścić Unię Europejską. Zwracał uwagę na to, że w miarę upływu czasu Polska będzie coraz bardziej stratna na członkostwie we wspólnocie, ponieważ programy dotacji stopniowo się kończą i teraz to nasz kraj będzie musiał wykładać pieniądze.

Precz z tym Euro! Wolałbym porozmawiać o wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Polska będzie na tym traciła coraz więcej. To zbiurokratyzowanie Polski.

Zabawna wypowiedź Stanisława Żółtka na temat menelowego plus zaowocowała powstaniem olbrzymiej ilości memów.

Kim jest Stanisław Żółtek?

Stanisław Żółtek pochodzi z Krakowa. Kilka lat był Radnym Miasta Krakowa. Pełnił również funkcję wiceprezydenta miasta. W 2014 roku Żółtek dostał się do Parlamentu Europejskiego jako europoseł VIII kadencji. Od 2017 roku sprawuje stanowisko przewodniczącego Kongresu Nowej Prawicy.

W tym roku startuje w wyborach na Prezydenta RP. O polityku zrobiło się głośno przed przed dwoma miesiącami, gdy ujawnił fakt, że miał miejsce wyciek kart wyborczych. Były to pakiety wyborcze, które wydrukowano na zlecenie rządu, pomimo faktu, że w tamtym czasie nie został jeszcze oficjalnie podany termin oraz sposób przeprowadzenia wyborów. 

Pakiet wyborczy przekazał Stanisławowi Żółtkowi pracownik podkrakowskiej firmy, która odpowiadała za ich pakowanie.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować