×

Olbrzymie i ciemne oczy 2-latki przykuwają uwagę każdego. Ale mało kto wie, dlaczego takie są

Kiedy ludzie patrzą na 2-letnią Mehlani Martinez nie mogą wyjść z podziwu. Wszystko przez jej piękne, ale nienaturalnie ogromne oczy. Dziewczynka wzbudza zachwyt, jednak nie każdy wie, że jej wygląd to efekt choroby, na którą cierpi.

Już od małego było jasne, że z Mehlani coś jest nie tak. Kiedy dziewczynka miała zaledwie tydzień postawiono szokującą diagnozę.

Choroba genetyczna

Bardzo szybko zdiagnozowano u niej syndrom Axenfelda-Riegera. Jest to rzadka choroba genetyczna, która wpływa na rozwój jej oczu atakując głównie rogówkę i tęczówkę. Dziewczynka choruje także na jaskrę. Przez choroby oczy stają się większe, ponieważ w okolicach wspomnianej tęczówki występują zniekształcenia i przebarwienia, które wywołują wizualny efekt dodatkowych źrenic.

Ludzie komentują

Mama dziewczynki opisuje historie Mehlani na Twitterze. Bardzo chętnie dzieli się zdjęciami i różnymi anegdotami z ich życia. Pokazuje tym samym, że ta choroba to nie wyrok. Wspomina, że ludzie lubią komentować oczy jej córki. Zazwyczaj słyszy same pozytywy.

Za każdym razem, gdy wychodzimy na plac zabaw i obcy ludzie prawią komplementy na temat tego, jak wielkie i piękne są jej oczy, mam wewnętrzny dylemat, czy powinnam wspomnieć o jej chorobie. Decyduje jednak, że nie mówię o tym. Uśmiecham się i dziękuję za miłe słowo. Zawsze pozostaję jednak z dziwnym uczuciem. Modlę się, żeby zawsze pamiętała, jaka jest piękna

Całkowita ślepota

Zdiagnozowana u 2-latki choroba niesie za sobą jednak straszne skutki. Pomimo że oczy dziewczynki wyglądają ślicznie, za parę lat może już tak nie być. Nabyte choroby mogą doprowadzić do całkowitej ślepoty. Jest dobra wiadomość – można temu zapobiec wykonując zabieg chirurgiczny. Na razie jednak dziewczynka miewa się dobrze i nie ma problemów ze wzrokiem.

Może Cię zainteresować

zamknij