×

McDonald walczy z koronawirusem. Specjalne urządzenia mają mu w tym pomóc

McDonald walczy z koronawirusem, który nie przestaje się rozprzestrzeniać. To kolejna firma proponująca rozwiązania mające na celu uchronić ludzi przed zakażeniem. To metoda, która zapewni niemal 100 procentową higienę.

McDonald walczy z koronawirusem

Do tej pory słyszeliśmy o rozmaitych pomysłach, mających ochronić człowieka przed zarażeniem niebezpieczną chorobą. Japończycy zaopatrują się w polski spirytus, który jest wyjątkowo skuteczny w dezynfekcji i zwalczaniu drobnoustrojów chorobotwórczych z otoczenia.

Polacy, stawiają na sprawdzone rozwiązania, do których należy mycie rąk mydłem. Co rusz słyszymy o potrzebie dbania o ogólną higienę. Zwłaszcza teraz, gdy koronawirus jest już w naszym kraju, należy dodatkowo wytężyć swoją uwagę na ryzykowne sytuacje i zachować ostrożność w kontaktach z potencjalnie zarażonymi.

W akcję włączył się także McDonald. Już teraz w wybranych restauracjach dostępne są specjalne dozowniki, zawierające substancję odkażającą, którą można oczyścić dłonie przed posiłkiem. To bardzo ważne, aby pamiętać, że koronawirus przedostaje się do organizmu człowieka przede wszystkim drogą kropelkową. Oznacza to, że możemy się zarazić nie tylko będąc w bezpośrednim sąsiedztwie osoby kichającej bądź kaszlącej, ale również przez spożycie pokarmu, z którym miała kontakt osoba zakażona.

Jedzenie w restauracjach jest teraz niebezpieczne?

Wystarczy wyobrazić sobie, jak lawinowo może wzrosnąć liczba zakażonych osób, jeżeli wszystkie zjedzą posiłek, przygotowany przez jednego człowieka posiadającego w swoim organizmie wirusa wywołującego chorobę COVID-19.

Właśnie dlatego, w Chinach w lutym konieczne było zamknięcie ponad 30% restauracji KFC. Na chwilę obecną na świecie odnotowano 93 160 przypadków zakażenia koronawirusem. Dotychczas w wyniku choroby zmarło 3 198 osób, a 50 690 udało się wyleczyć. Odnotowano też nowe przypadki zarażenia m.in. na Ukrainie, w Chile i w Tunezji.

McDonald walczy z koronawirusem

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij