×

Mąż Magdaleny Ogórek aresztowany. Ciążą na nim poważne zarzuty

Mąż Magdaleny Ogórek aresztowany. Były polityk usłyszał pięć zarzutów. Mężczyzna miał wyłudzić miliony złotych. Co na to dziennikarka TVP?

Mąż Magdaleny Ogórek aresztowany

Jak informuje Gazeta Wyborcza, mąż Magdaleny Ogórek został zatrzymany w piątek (31 lipca) przez krakowską policję. Piotr M., były rektor oraz poseł SLD, usłyszał już zarzuty dotyczące przynajmniej kilku przestępstw.

Prokurator Jacek Para, rzecznik krakowskiej prokuratury powiedział w rozmowie z GW, że mężczyzna złożył już wyjaśnienia, ale do niczego się nie przyznał. Jakie zarzuty usłyszał Piotr M.?

  1. Oszustwo, polegające na wyłudzeniu od prywatnej osoby ok. 2,6 mln zł.
  2. Działanie na szkodę Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Dietla poprzez ukrywanie majątku w kwocie ponad 200 tys zł.
  3. Wyrządzenie znacznej szkody Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Krakowie na kwotę ponad 500 tys. zł. Jak dodaje prokurator, „te pieniądze zostały wytransferowane i przywłaszczone”.
  4. Naruszenie praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla poprzez niewypłacanie pracownikom wynagrodzeń i niepłacenie za nich obowiązkowych składek.
  5. Niezgłoszenie wniosku o upadłość spółki.

Para wyjaśnił, że za to wszystko Piotrowi M. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Piotr M. jest byłym posłem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji za czasów Leszka Millera. W późniejszych latach pełnił funkcję rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, a później Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie.

Dziennikarka TVP wydała oświadczenie

Magdalena Ogórek dziennikarka TVP i była kandydatka w wyborach prezydenckich do tej pory nie komentowała spraw i problemów swojego męża. Kilka miesięcy temu (w kwietniu 2020 roku) w rozmowie z serwisem Pomponik oznajmiła, że nie będzie udzielać komentarzy na temat swojego prywatnego życia. Wówczas dopiero toczyło się śledztwo w sprawie jej męża.

Teraz Ogórek w związku z aresztowaniem Piotra M. postanowiła opublikować na Twitterze krótkie oświadczenie. Jak czytamy:

W związku z pojawieniem się informacji o postawieniu zarzutów Piotrowi M. „a prywatnie mężowi Magdaleny Ogórek” oświadczam, że sprawa ta nie dotyczy w najmniejszym stopniu mojej osoby.

W związku z powyższym żądam poszanowania prywatności mojej i córki, a w przypadku naruszenia tejże prywatności podejmę natychmiastowe kroki prawne.

Źródła: krakow.wyborcza.pl, natemat.pl, www.se.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij