×

Mauzoleum Krzysztofa Krawczyka. Artysta nie będzie miał typowego grobu!

Okazuje się, że powstanie mauzoleum Krzysztofa Krawczyka na cmentarzu w jego ukochanej miejscowości Grotniki. Artysta zadbał o to jeszcze przed śmiercią, bo „chciał zostać obok bliskich”.

Ukochane miejsce zmarłego artysty

Krzysztofa Krawczyka kochało kilka pokoleń Polaków. Piosenkarz wykreował wiele przebojów, m.in. „Parostatek”, „To co dał nam świat”, „Mój przyjacielu”, „Trudno tak”. Miał trzy żony, ale to ostatnia – Ewa Krawczyk – była jego największą miłością.

Artysta zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Kilka dni wcześniej opuścił szpital po wygranej walce z koronawirusem. Tym bardziej jego niespodziewana śmierć była szokiem dla wielu osób. Pogrzeb odbył się 10 kwietnia. Wokalista spoczął na niewielkim cmentarzu otoczonym lasem w Grotnikach pod Łodzią.

Ostatnie trzydzieści lat Krzysztof Krawczyk spędził razem z ukochaną żoną w domu we wspomnianej miejscowości. Z cmentarza do domu artysty są niespełna trzy kilometry. Piosenkarz kochał to miejsce:

Wychodzę rano na taras. Śpiewają ptaki, żaby kumkają. Patrzę na brzozy i sad i mówię do żony: „Ewuniu, nie wierzę, że to wszystko nasze”. I wydaje mi się, że gram w amerykańskim filmie z happy endem

– tak właśnie mówił o Grotnikach, w których znalazł azyl i szczęście.

Mauzoleum Krzysztofa Krawczyka

Kiedy zaczął borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi, wokalista postanowił spisać testament. Majątek Krzysztofa Krawczyka został podzielony pomiędzy najbliższe mu osoby.

Oczywiście testament został złożony u notariusza. Ustaliliśmy, że połowę majątku dostanie moja rodzina, czyli brat i syn, drugą połowę rodzina żony, czyli jej siostra i córki siostry. Wierzymy, że będziemy żyć długo i szczęśliwie, ale wszystko może się zdarzyć

– powiedział Krawczyk w 2011 roku w rozmowie z Super Expressem.

Okazuje się, że piosenkarz przed śmiercią zadbał również o to, żeby mieć zapewnione miejsce na cmentarzu w Grotnikach. Wykupił kilka miejsc i planował wybudować tam okazałe mauzoleum, w którym w przyszłości spoczną wszyscy jego bliscy.

Krzysztof już wcześniej wykupił na cmentarzu kilka miejsc. Chciał zostać obok bliskich. Kiedyś w rodzinnym mauzoleum, jakie tam powstanie, spoczną z nim ci, których kochał. Na razie wszystko jest w fazie przygotowań, wciąż jestem na telefonie i dopinamy organizację

– zdradził w rozmowie z Faktem wieloletni menedżer artysty, Andrzej Kosmala.

Gwiazdy wspominają Krzysztofa Krawczyka. Poruszające słowa

Źródła: natemat.pl, www.fakt.pl, jastrzabpost.pl
Fotografie: Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować