×

Matka usunęła córce konto na TikToku, żeby „nie tańczyła jak tresowany pawian”

Matka usunęła córce konto na TikToku i Instagramie, chociaż dziewczynka cieszyła się ogromną popularnością. 14-letnia Valentina zebrała niemal 2 miliony fanów. Skąd tak radykalna decyzja jej mamy?

Matka usunęła córce konto na TikToku

Nastolatki obecnie czują się w mediach społecznościowych jak ryba w wodzie. Niestety ma to swoje słabe strony, jednak rodzice często nie reagują. Albo czują się bezsilni, albo nie dostrzegają, jak ogromny wpływ media społecznościowe wywierają na ich dzieci.

Matka 14-letniej Valentiny Rios (w sieci znana jako Nina Rios) z Brazylii zdecydowała się na radykalny krok. Usunęła córce konta na TikToku i Instagramie. Zrobiła to, chociaż śliczna nastolatka zgromadziła wokół swoich profili pokaźne grono fanów. Obserwowało ją ponad 1,7 mln osób. To wynik, o którym wielu influencerów może jedynie pomarzyć. Oznacza on nie tylko popularność, ale i bardziej namacalne korzyści. Wielu rodziców zarabia dzięki rozpoznawalności swoich dzieci w sieci. Ale Fernanda Rocha Kanner powiedziała „dość”. Dlaczego?

„Jak tresowany pawian”…

Fernanda miała świadomość, że jej decyzja bardzo zezłości nastolatkę, ale mimo wszystko postanowiła wziąć na siebie tę odpowiedzialność. Jak tłumaczy, Internet jest niebezpiecznym miejscem dla dorosłej osoby, a co dopiero dla nastolatki. Dlatego chce chronić swoją córkę i zapewnić jej beztroskie dzieciństwo.

Gdy zaniepokojeni fani Niny Rios zaczęli dopytywać jej mamę, co stało się z nastolatką, ta pospieszyła z wyjaśnieniami:

Nie chcę, żeby moja genialna córka oddawała się codziennym tańcom jak tresowany pawian. Postanowiłam usunąć jej konto na TikToku i Instagramie. Nudne, wiem, ale naszym zadaniem jako mam nie jest bycie twoim przyjacielem i zrozumiesz to dopiero z perspektywy czasu

– napisała Fernanda w poście.

Kobieta przyznaje, że nie podobają jej się niebezpieczne wyzwania na TikToku. Uważa też, że jej córkę stać na coś znacznie więcej, niż reklamowanie plastikowych ubrań z Chin.

Bardzo kocham Ninę. […] Wśród jej prawie dwa milionów fanów powstały dziesiątki fanklubów. Jedne z nich były co prawda urocze, ale kilka było szkodliwych dla jej w rozwoju

– uznała matka Niny Rios.

Postawa Fernandy w dzisiejszym świecie jest taką rzadkością, że o matce 14-latki natychmiast zrobiło się głośno w mediach. Kto wie, może Brazylijka zapoczątkuje nowy trend?

Fotografie: TikTok

Może Cię zainteresować

zamknij