×

Kobieta regularnie zapełnia lodówkę posiłkami. Została za to krytykowana w sieci

Matka regularnie zapełnia lodówkę posiłkami, aby mieć pewność, że jej dorosły syn będzie miał co jeść. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna ma już 30 lat! Choć nie mieszka w jednym domu ze swoją mamą, to zawsze może do niej wpaść, aby coś przekąsić. Czy to zdrowe podejście do rodzicielstwa?

Coraz mniej samodzielności

Nie ulega wątpliwości, że w XXI wieku znacząco wydłużył się czas, który dzieci spędzają w rodzinnym domu. Dawniej już 18-latkowie wyprowadzali się od rodziców i rozpoczynali samodzielne życie. Wraz z rozwojem cywilizacji, zaczęło dominować przekonanie, że do momentu osiągnięcia pełnej samodzielności finansowej, dzieci powinny dzielić gospodarstwo domowe z rodzicami. W efekcie doszło do wychowania pokoleń ludzi, którzy są niemal całkowicie zależni od starszej generacji i nie radzą sobie ze swoim życiem. Częściowo winę za taki stan rzeczy ponoszą nadopiekuńczy rodzice, którzy pozwalają na to, aby ich dzieci zbyt długo przebywały pod ich skrzydłami.

Ten sam błąd popełnia pochodząca z Wielkiej Brytanii kobieta, która nieustannie dba o to, aby w jej lodówce znajdował się zapas posiłków dla 30-letniego syna. Matka nie widzi w swoim postępowaniu nic złego. Ostatnio opublikowała w sieci zdjęcia, przedstawiające wygląd półek jej lodówki. Na fotografiach widać, że maszyna jest całkowicie zapełniona plastikowymi pudełkami zawierającymi gotowe obiady. Kobieta twierdzi, że dzięki temu jest zawsze gotowa na wizytę swojego syna.

On zawsze wie, że w zamrażarce czeka na niego szeroki wybór.

Wśród posiłków przygotowanych dla 30-latka znajdują się m.in. tajskie curry, makaron, zupa, zapiekanka wołowa, ryż z warzywami oraz mrożone kostki serowe. Niestety postępowanie kobiety spotkało się z ostrą krytyką ze strony internautów. Ludzie uważają, że wyrządza swojemu dziecku krzywdę, ponieważ sprawia, że 30-latek nie jest samodzielny.

 

Matka regularnie zapełnia lodówkę posiłkami

Krytyka ze strony internautów bardzo dotknęła kobietę. Była zaskoczona, że ludzie zareagowali tak dosadnie.

Ten post miał inspirować, a nie osądzać. Nie będę już czytać komentarzy, ponieważ to staje się bardzo przytłaczające. Kocham Was wszystkich i uważam, że życie może być cudowne bez względu na wszystko.

Co ciekawe, nie zabrakło również osób, które zamierzają brać przykład z nadopiekuńczej matki. Jedna z internautek dopytywała, jak można zaplanować dzień, aby zdążyć przyrządzić tak dużo posiłków. Inna z kolei, chciała się dowiedzieć, jak należy podgrzewać zamrożone dania. Wiele kobiet stwierdziło, że jest cudowną, kochającą matką.

Moja mama jest dokładnie taka jak Ty. Karmi mnie, gdy tylko u niej jestem, a mam ponad 30 lat.

Jedna z czytelniczek zadeklarowała, że pójdzie w ślady matki 30-letniego syna.

Mam nadzieję, że zrobię to samo dla mojego syna, ponieważ uwielbiam gotować.

Pojawia się tylko pytanie, jak długo kochające matki zamierzają wspierać swoje dzieci i czy na pewnym etapie to nie one powinny zadbać o starzejących się rodziców.

 

Fotografie: Imgur, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij