×

Matka odcięła dziecku palec za pomocą nożyczek. Kobieta była kompletnie pijana

Matka odcięła dziecku palec w trakcie nocnej libacji alkoholowej. W mediach krąży nieoficjalna wersja przebiegu wydarzeń. To przerażające, co przytrafiło się 4-letniemu chłopcu.

Skutki pijaństwa

Trudno zrozumieć jak bardzo trzeba być pijanym a zarazem okrutnym, aby dopuścić się tak wstrząsającego czynu. Zgodnie z informacjami, TVN24 będąca pod wpływem alkoholu kobieta, odcięła swojemu synowi palec, ponieważ niechcący przytrzasnął go sobie tapczanem. „Zabieg” wykonała przy użyciu zwykłych, domowych nożyczek. W momencie okaleczenia dziecka, jego matka była kompletnie pijana.

Niedługo po zdarzeniu, dziecko zostało przewiezione do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Co prawda jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale przez resztę życia będzie musiało radzić sobie bez jednego palca. Podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, w wywiadzie udzielonym dla „Głosu Szczecińskiego” powiedział:

Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia w nocy z czwartku na piątek (…) Czteroletni chłopiec został ranny, jego matka była w stanie nietrzeźwości. Pod nadzorem prokuratury prowadzimy postępowanie mające na celu wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.

Matka odcięła dziecku palec

Matkę okaleczonego chłopca także poddano badaniom. Wówczas wyszło na jaw, że jest pijana. Miała aż 2 promile alkoholu we krwi. Teraz sprawą zajmie się prokuratura. Konieczne jest ustalenie, czy to możliwe, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy też kobieta działała umyślnie. Ewa Obarek z prokuratury w Szczecinie powiedziała:

Prokurator oceni, czy to było celowe działanie, nieszczęśliwy wypadek, czy zaniechanie.

Zadaniem śledczym będzie także określenie, czy 4-latek oraz jego rodzeństwo mogą liczyć na odpowiednią opiekę ze strony rodziny. Sąd otrzymał już pismo wnioskujące o przyznanie rodzinnego kuratora. Lokalna społeczność nadal nie może uwierzyć, jak to możliwe, że doszło do tak skandalicznego incydentu. Jeden z sąsiadów mówił w wywiadzie dla Polsat News:

To nieludzkie, jak można takiemu małemu dziecku zrobić krzywdę.

Do tej pory rodzina poszkodowanego dziecka nie miała żadnych zatargów z prawem. Nie interesowała się nią także lokalna opieka społeczna. Anita Ukleja, kierownik Gminnego ośrodka Pomocy Społecznej w Dolicach, cytowana przez Gazetę.pl powiedziała:

Sąsiedzi ani mieszkańcy Dobropola nie zgłaszali, że matka nadużywa alkoholu, albo że jest jakieś niebezpieczeństwo dla dziecka.

Alkoholizm jest wciąż ogromnym problemem wśród Polaków. Dotyczy nawet znanych osób, jak np. Ilona Felicjańska, która co jakiś czas powraca do groźnego nałogu.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), maps.google, Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować