×

Matka zrobiła sobie zdjęcie, gdy karmi piersią obce dziecko. Zdjęcie wywołało burzę w sieci

Poruszaliśmy już kilka razy temat karmienia piersią w miejscach publicznych, wokół którego powstaje dużo kontrowersji. Doświadczyła tego Rebecca Wanosik z amerykańskiego stanu Missouri, gdy chciała pomóc dziecku swojej koleżanki.

Pewnego wieczoru otrzymała wiadomość tekstową od znajomej, która miała dość nietypową prośbę. Z racji tego, że niedługo czeka ją operacja, a jej dziecko odmawia picia mleka z butelki, matka poprosiła Rebekę o to, aby nakarmiła swoją piersią jej dziecko. Zgodziła się, ponieważ nie uważała, aby to było coś gorszącego, co mogłoby źle wpłynąć na relację matki z dzieckiem i na jej latorośl. Wychowała już 6 dzieci i jest zdania, że w tej kwestii najważniejsze jest dobro dziecka i to, aby nie było głodne.

1

Zdjęcie Rebecca umieściła na Facebooku. Do tej pory zareagowało na nie ponad 200.000 ludzi.

Kiedy tylko zobaczyłam to dziecko, od razu wiedziałam, że było po prostu głodne i zmęczone już tą sytuacją. Zrobiłam to, co mam nadzieję, inni zrobiliby dla mojego dziecka w takiej sytuacji. Nakarmiłam obce dziecko. A zdjęcie powstało dlatego, że karmiła dwoje dzieci jednocześnie. Dzieci nie przejmują się tym, jaka za tym idzie idea – chce im się jeść i tyle.

2

Niestety ludzie zaczęli krytykować jej zachowanie. Pisali obraźliwe komentarze i uznali, że to, co zrobiła jest obrzydliwe. Zdjęcie zgłoszono i Facebook poprosił kobietę o usunięcie fotografii.

Byłam zaskoczona, że tak wiele osób uznało, że to dziwne i nienaturalne. Piersi są stworzone, aby karmić dzieci. Poza tym należą do mnie, więc mogę robić, co chcę.

3

Matka, która nie mogła nakarmić swojego dziecka jest bardzo wdzięczna za to, że Rebecca zdecydowała się jej pomóc.

Polecane

Może Cię zainteresować