Masz dość natrętnych telemarketerów? Może ci pomóc jedna z funkcji Google

  Masz dość natrętnych telemarketerów? Może ci pomóc jedna z funkcji Google

  Telefon - zdjęcie poglądowe
  Telefon - zdjęcie poglądowe
  Źródło zdjęć: © Adobe Stock | DenPhoto
  06.04.2024 14:32

  Otrzymałeś telefon z numeru, który nie jest zapisany w twoich kontaktach i chcesz szybko dowiedzieć się, kto kryje się za tym numerem? W takich momentach często sięgamy po wyszukiwarkę, aby zobaczyć, czy to czasem nie uciążliwy telemarketing. Google wprowadza udogodnienie, które ma zautomatyzować to działanie. Funkcja ta jest stopniowo implementowana w smartfonach z systemem Android.

  Wedle informacji podanych przez serwis Piunika Web, Google rozpoczyna globalne udostępnianie funkcji o nazwie "Lookup" (tłum. "Sprawdź") dla urządzeń z linii Pixel, które wcześniej dostępne były jedynie na rynku japońskim. Teraz właściciele tych telefonów z różnych krajów mogą z niej skorzystać.

  Google pomoże ci sprawdzić, kto do ciebie dzwoni

  Funkcja ta będzie dostępna w wersji beta aplikacji Telefon oznaczonej numerem 127.0.620688474. Oprócz "Lookup", aktualizacja ta przynosi również drobne zmiany w interfejsie aplikacji, szczególnie w zakresie wybierania numeru alarmowego. Ale skupmy się na tym, jak funkcja "Lookup" ma działać w praktyce.

  Piunika Web podaje, że nowa funkcja stanie się częścią menu kontekstowego w zakładce obejmującej ostatnio wykonane połączenia. Gdy użytkownik kliknie na interesujący go numer, oprócz standardowych opcji takich jak dodanie numeru do kontaktów, wysłanie wiadomości czy sprawdzenie historii połączeń, zobaczy nową ikonę: "Lookup". Po jej wybraniu, bez konieczności kopiowania numeru, telefon zaoferuje przekierowanie do domyślnej przeglądarki, aby z automatu wyszukać informacje o danym numerze w Google.

  Teraz powstaje pytanie - kiedy funkcja zostanie udostępniona szerokiemu gronu użytkowników Androida? Proces ten wydaje się być skomplikowany, gdyż Google stopniowo rozwija nową możliwość. Zachowując strategię stopniowego wdrażania, rozpoczęto od Japonii, by obecnie ruszyć z nią w świat. Warto zaznaczyć, że na chwilę obecną funkcja znajduje się jeszcze w fazie testów beta i dedykowana jest wyłącznie dla użytkowników telefonów Pixel.

  Funkcja "Lookup" na Pixelu
  Funkcja "Lookup" na Pixelu© piunikaweb.com
  To oznacza, że właściciele urządzeń marki Google jako pierwsi otrzymają dostęp do "Lookup". Użytkownicy innych smartfonów muszą na razie uzbroić się w cierpliwość lub poszukać alternatywnych rozwiązań umożliwiających identyfikację nieznanych numerów telefonów.
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także