×

Pani Maria wygrała milion złotych w „Milionerach”. Teraz zdradziła, na co wydała główną wygraną

Pani Maria Romanek to kobieta, która jako druga w historii polskiej edycji „Milionerów” zgarnęła nagrodę główną, czyli milion złotych. Od 21 marca, a więc dnia, w którym pani Maria udzieliła samych prawidłowych odpowiedzi na wszystkie zadane przez Huberta Urbańskiego pytania, minęło już kilka miesięcy. Teraz dowiadujemy się, na co przeznaczyła wygraną.

Kim jest pani Maria?

Pani Maria jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego. Zanim rozpoczęła się gra, zażartowała, że główna wygrana w programie byłaby równoważna emeryturze, którą miałaby otrzymywać przez 50 lat.

Uczestniczka programu imponowała wiedzą na każdym etapie „Milionerów”. Gwarantowaną pulę 40 tysięcy złotych osiągnęła bez korzystania z jakiegokolwiek koła ratunkowego. Pierwsze z nich wykorzystała dopiero przy pytaniu za 75 tysięcy.

Jak jej nie uwielbiać

Zwyciężczyni programu „Milionerzy” swoim podejściem do życia, poczuciem humoru i nastawieniem, bardzo szybko zdobyła sobie sympatię widzów. Emerytowana nauczycielka niemal do samego początku zaznaczała, że sporą część wygranej przeznaczy na… cele charytatywne. Jak było w rzeczywistości?

Na co przeznaczyła pieniądze?

Okazuje się, że pani Maria słowa dotrzymała o czym poinformowała na kanapie „Dzień Dobry TVN” podczas wtorkowego wydania programy. W czasie rozmowy z prowadzącymi zdradziła, na co wydała pieniądze, które wygrała w „Milionerach”. Jak się okazuje, sobie zostawiła tylko 10 procent z kolosalnej sumy. Sporą część z miliona postanowiła przekazać potrzebującym poprzez wybrane przez nią fundacje.

Pani Maria Romanek zdradziła również, że zwycięstwo nie przyszło jej łatwo. Zaznaczyła też, że dopisało jej szczęście, od którego zależy droga do wygranej, a dokładniej pytania z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikowi.

Milionerzy

Reakcje internautów

Obecność pani Marii w programie bardzo ucieszyła widzów „śniadaniówki”, o czym świadczyły chociażby komentarze pod opublikowanym przez „Dzień Dobry TVN” zdjęciem.

Przesympatyczna Pani Maria. Bije od Niej ciepło, szczerość i naturalność. Aż miło się ogląda i widząc, że są jeszcze tacy fajni ludzie jak pani Maria

Ciepłych słów pod adresem pani Marii padało znacznie więcej. W końcu jak jej nie uwielbiać za podejście do życia, do otaczającego świata, a przede wszystkim dobro, którym dzieli się z innymi.

Jeszcze raz gratulujemy wygranej!

Może Cię zainteresować

zamknij