×

Omal nie zmarła po wypiciu znanego napoju. Lekarze nie mogli uwierzyć w to, jak wygląda jej wątroba

Wszyscy wiemy, że picie zbyt dużej ilości alkoholu niy wpływa dobrze na organizm i poważnie uszkadza wątrobę, ale kto wiedział, że podobne działanie mogą mieć napoje energetyczne?

Lekarze byli przekonani, że 26-letnia matka z Anglii jest alkoholiczką po tym jak zobaczyli, w jakim stanie jest wątroba kobiety. Maria Allwood była wręcz oburzona, że próbowano wymusić na niej odpowiedź na pytanie, jak często i ile alkoholu pije. Wtedy przyznała się, że każdego dnia wypijała nawet do 12 puszek Red Bulli. Kobieta rocznie wydawała na trunki około 3000 dolarów. Do tego wszystkiego poza napojami, piła 16 filiżanek kawy dziennie i zjadała kilka tabliczek czekolady. Brzmi to jak żart, ale życie tej kobiety kręciło się wokół diety, której nie życzy się nawet najgorszemu wrogowi!

Konsekwencje, które powinny być dla każdego przestrogą.

W rezultacie, pod koniec 2015 roku Marię zabrano do szpitala z silnymi bólami brzucha. Okazało się, że ma dwukrotnie powiększoną wątrobę ze względu na tłuszcz ze słodkich napojów! Allwood wyjaśnia, że była uzależniona od napojów energetycznych.

Potrzebowałam tego i nie dbałam o to, czy coś mi się stanie. To była jedyna opcja, abym jakoś funkcjonowała i nie zachowywała się jak rozwścieczone dziecko.

Jednak, gdy kobieta trafiła do szpitala, musiała porzucić złe nawyki, które doszczętnie wyniszczały jej wątrobę. Najnowsze badania z maja 2016 roku pokazują, że jej narząd powoli powraca do zdrowia. Do tego wszystkiego po odstawieniu takiej dawki cukru, kobieta sporo schudła.

Wiele osób nie ma świadomości na temat działania tego typu trunków.

Niestety raport o nadużywaniu napojów energetyzujących z lat 2007-2011 jasno pokazuje, że coraz więcej ludzi z ich powodu trafia do szpitali.

Może Cię zainteresować

zamknij