×

Aktywistka Margot jako Matka Boska. Kontrowersyjne zdjęcie obiegło dziś Internet

Na Instagramie jednego z aktywistów LGBTQ pojawiła się przeróbka pewnej grafiki. Margot jako Matka Boska wywołała ogromną burzę w sieci.

Margot jako Matka Boska

Przeróbka zostałaby pewnie przez większość obserwatorów sceny politycznej zignorowana i uznana za niepoważny wybryk, który nie można przypisywać środowisku LGBTQ jako całości, gdyby nie kilka szczegółów.

Łukasz Olszewska, który ją zamieścił jest nie tylko lokalnym wrocławskim aktywistą, ale także – jak sam pisze – współpracownikiem społecznym posłanki Lewicy, Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. Po drugie, trudno sobie wyobrazić, aby przeróbki wizerunku Matki Boskiej z Margot dokonał bez jej wiedzy i zgody.

Wściekłość prawicowców

Grafika już teraz wywołała całą serię wściekłych komentarzy osób o prawicowych poglądach. A to pewnie dopiero początek:

Strzał w kolano…

Warto dodać, że bazuje na zdjęciu, które samo wywołało mnóstwo kontrowersji i negatywnych komentarzy. Fotografia ukazała się na profilu organizacji Stop Bzdurom. Margot pokazuje na nim środkowy palec w stronę oglądających, trzymając przy tym planszę Scrabble z obraźliwym wobec Polski napisem.

…poprawka w stopę

Zachowanie Margot i to co się wokół niej dzieje krytykują nawet niektóre osoby sympatyzujące z aktywistami LGBTQ:

Sama Margot po wyjściu z aresztu zapowiedziała, że przez najbliższe 2 tygodnie chce odpocząć od polityki, po czym zacznie udzielać komentarzy w mediach. Można spodziewać się, że wywoła nimi kolejną burzę i doprowadzi do zaostrzenia społecznego konfliktu.

Pytanie czy środowisko LGBTQ cały czas będzie stało konsekwentnie za nią murem? A może w którymś momencie podzieli się i część działaczy postanowi się odciąć od jej kontrowersyjnych zachowań. Nie jest bowiem jasne, czy bardziej one szkodzą sprawie LGBTQ, czy jej pomagają.

Źródła: www.stefczyk.info, www.polskieradio24.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij