in

Śmierć jak z filmu. Piękna 21-latka zmarła w wyjątkowo nietypowy sposób

Ten wypadek rodem z filmu „Oszukać przeznaczenie” wydarzył się naprawdę. To miał być piękny okres. Tracy Maurer miała wybrać się w maju na uniwersytet Tulane w Nowym Orleanie (USA), gdzie studia kończyła właśnie jej córka Margaret „Meg” Maurer. Dziś już wie, że tego dnia nigdy nie doczeka, bowiem jej córka zmarła w niesamowicie dziwnych okolicznościach.

Jak doszło do wypadku?

Tuż obok postoju na drodze międzystanowej nr 10 w pobliżu Gautier traktor z przyczepą miał awarię w wyniku której 18-letni kierowca zgubił tylne, podwójne koło. Ogromna część, która ważyła ponad 200 kilogramów przeleciała ok. 260 metrów w poprzek autostrady i uderzyła prosto w znajdującą się na parkingu 21-letnią Margaret „Meg” Maurer. Dziewczyna była w drodze na wiosenną wycieczkę. Niestety, doszło do najgorszego. Studentka zginęła na miejscu.

Śmierć jak z filmu. Piękna 21-latka zmarła w wyjątkowo nietypowy sposób
UdostępnijTulane University

Czy kierowca odpowie za śmierć dziewczyny?

Kierowca ciągnika nie jest podejrzany o śmierć 21-latki. Mężczyzna postąpił tak, jak należało postąpić w przypadku awarii – zatrzymał się tuż po tym, jak zorientował się, że stracił koło. Do tragedii doszło więc absolutnie przypadkowo.

Naprawdę chcę być na kogoś wściekła, ale nie mogę. To absolutnie przypadkowe, dziwaczne zdarzenie – mówi mama zmarłej dziewczyny w rozmowie z KSTP

Śmierć jak z filmu. Piękna 21-latka zmarła w wyjątkowo nietypowy sposób
UdostępnijLINKEDIN

Kilka słów o tragicznie zmarłej Margaret

Meg była ponadprzeciętnie uzdolnioną studentką. 21-latka planowała karierę w tworzeniu ilustracji naukowych, gdzie mogłaby połączyć wiedzą naukową z niesamowitym talentem artystycznym i miłością do natury. Miała już w tym temacie pewne doświadczenie bowiem profesor Thomas Sherry już zatrudnił ją do przygotowania ilustracji do jego książki o tropikalnych gatunkach ptaków. Nie zdążyła jednak dokończyć ich wszystkich.

Przynajmniej zostawiła po sobie ten niewiarygodny pomnik. To nie tylko dokładne, realistyczne, biologiczne ilustracje… To prawdziwe dzieła sztuki – mówi Sherry w rozmowie z ABC

Margaret „Meg” Maurer spoczywaj w spokoju [*]

Źródło: fakt.pl, dailystar.co.uk | Fotografie: LINKEDIN