×

Mama przestała sprzątać. Pokazała, co stało się z domem po zaledwie kilku dniach

Pewna mama postanowiła przestać sprzątać w domu w ramach protestu. Wyniki tego eksperymentu pokazała na Twitterze. Jak się okazuje, osiągnęła znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać.

Mama postanowiła przestać sprzątać w domu

Niemal każda mama doskonale zna ten ten scenariusz: praca – zakupy – gotowanie – sprzątanie. Nie jest to zbyt ciekawe zajęcie, chyba, że w domowych obowiązkach pomagają pozostali członkowie rodziny. Wówczas wszystko odbywa się bardzo sprawnie i zostaje jeszcze mnóstwo czasu, żeby cieszyć się sobą nawzajem.

Rzeczywistość jednak często wygląda zupełnie inaczej. Nikt nie poczuwa się do regularnego wyrzucania śmierci, zmywania naczyń, prasowania i innych obowiązków, które pozwalają zachować porządek i czystość w domu. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę mama, która na Twitterze występuje pod pseudonimem Miss Potkin.

Kobieta wpadła na pomysł, jak zmusić swoich domowników do sprzątania. Zrezygnowała z proszenia, upominania i przypominania. Zdecydowała, że w takiej sytuacji najlepiej będzie… nie robić nic.

Dwa dni temu stwierdziłam, że przestanę zmywać. Przygotowuję wszystkie posiłki i mam dość tego, że muszę ogarniać także zmywanie naczyń. Od tamtej pory sterta rośnie. W pewnym momencie zabraknie czystych łyżek, kubków i talerzy. Kto pęknie pierwszy? Nie ja.

Mama postanowiła przestać sprzątać
Twitter

Jak wyglądały kolejne dni?

Trzy dni później mama zaczęła zauważać kryzys naczyniowy – powoli brakowało czystych sztućców, talerzy, kubków. Jednak nic z tym nie zrobiła.

Zużyli ostatnią z dużych misek i skończyły im się łyżki. Nikt nic nie mówi na temat sterty naczyń, ale słyszę, jak pracują im trybiki. Nie, rodzino, nie załaduję dziś zmywarki.

Tego samego dnia Miss Potkin poinformowała o pierwszym zwycięstwie. Jej mąż zdecydował się wyrzucić śmierci „po raz pierwszy od 965 dni”.

Mama postanowiła przestać sprzątać
Twitter

Jednakże radość nie trwała zbyt długo, bo naczynia nadal zalegały w zmywarce. Tymczasem rodzina kobiety sięgnęła po ostateczne środki – w celu zrobienia herbaty użyła łyżeczki do karmienia niemowląt i „kubka awaryjnego”.

Mama postanowiła przestać sprzątać
Twitter

To jednak nie koniec. Mama przestała robić również pranie. Wówczas stosy brudnych ubrań zaczęły zalegać dosłownie wszędzie.

Mama postanowiła przestać sprzątać
Twitter

Eksperyment Miss Potkin trwał zaledwie trzy dni. Jednakże kobieta może pochwalić się kolejnymi połowicznymi sukcesami – jej mąż załadował zmywarkę, ale… nie włączył urządzenia. Później tłumaczył się, że „nie miał na to czasu”.

Po tym czasie reszta rodziny także zrozumiała, że utrzymanie porządku w domu należy do obowiązków wszystkich domowników.

Mama postanowiła przestać sprzątać
Twitter

Reakcja internautów

Wielu użytkowników portalu społecznościowego było zachwyconych pomysłem mamy. Jeszcze inni opisywali swoje własne doświadczenia z podobnym eksperymentem. Jak napisała jedna z internautek:

Minęły 23 dni. Dopiero wtedy mój partner postanowił sam wyprać sobie ubrania. Po jakimś czasie zauważyłam jednak, że zamiast prać… kupuje nowe rzeczy!

Niektórzy jednak zarzucili kobiecie, że wraz rodziną żyje w bałaganie. Mama nie zostawiła tego bez komentarza:

Widzę, że Twitter się przebudził, więc powiem to raz i wyraźnie – nie żyjemy w taki sposób. To lekcja, żeby być słyszaną i szanowaną, i żeby nie musieć się powtarzać, kiedy rzeczy zaczynają wymykać się spod kontroli. Znaleźliśmy się w wyjątkowych czasach i dla mnie ostanie dwa dni były zabawniejsze niż cokolwiek innego. Myślę, że każdy z nas ma prawo do przeprowadzania własnych eksperymentów i do przesuwania sytuacji do granic możliwości jeśli taki jest nasz wybór. Nikt nie powinien być pouczanym przez osoby, które nie dostrzegły poczucia radości z tego, co się tu wydarzyło.

Mama postanowiła przestać sprzątać
Twitter
Źródła: www.papilot.pl, www.edziecko.pl, mamadu.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować