×

Adam Małysz oraz reszta skoczków w domowej kwarantannie! „Orzeł z Wisły” apeluje do fanów

Skoczkowie po powrocie z Norwegii muszą pozostać w kwarantannie! Adam Małysz apeluje do fanów z kwarantanny, aby także nie wychodzili z domów.

Skoczkowie wrócili z Norwegii

Po odwołaniu turnieju Raw Air oraz mistrzostw świata w lotach w Planicy skoczkowie musieli zakończyć sezon. Miało to miejsce półtora tygodnia wcześniej, niż pierwotnie planowano. Jednakże powrót okazał się skomplikowany, bowiem z powodu kwarantanny odwołano loty międzynarodowe, w tym także do Polski. Adam Małysz interweniował w tej sprawie do samego prezydenta:

Czekamy na informację od kancelarii prezydenta. Skoczkowie mają nadzieję, że rządowy samolot przyleci po nich do Trondheim i zabierze do Krakowa.

Czekamy w hotelu w Trondheim. Organizatorzy Raw Air chcieli nas przetransportować do Drammen, ale tam byłoby nam trudniej szukać połączenia z Polską. To oczywiście opcja na wypadek gdyby najważniejsi politycy w kraju nie byli w stanie pomóc skoczkom.

Ostatecznie nasi zawodnicy mogli liczyć na wsparcie prezydenta i zostali przywiezieni do kraju z pomocą rządowego samolotu. O tym także poinformował Adam Małysz z pomocą mediów społecznościowych. Małysz pełni funkcję dyrektora-koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Pan Prezydent Andrzej Duda wysyła do Trondheim samolot, dzięki czemu szybko i bez kłopotów wrócimy z Norwegii do kraju. Dziękuję uprzejmie w imieniu całej ekipy skoczków!

Adam Małysz apeluje do fanów z kwarantanny

Po powrocie do kraju wszyscy skoczkowie zostali objęci kwarantanną domową. Przeszli oni wszystkie procedury i żaden z nich nie wykazywał symptomów choroby koronawirusowej. Legenda polskich skoków narciarskich wystosowała apel do swoich fanów. Prosi, aby podobnie jak on poddali się kwarantannie domowej i nie stwarzali zagrożenia roznoszenia wirusa:

Warto zatem posłuchać wybitnego sportowca i posiedzieć w domu. Przy okazji nadrobić książki! ?

Źródła: warszawawpigulce.pl, www.meczyki.pl, www.sport.pl, zestadionu.pl

Może Cię zainteresować

zamknij