×

Małpa próbowała porwać dziecko! Nietypowe nagranie z Indonezji podbija sieć

Małpa próbowała porwać dziecko! Brzmi surrealistycznie, prawda? A jednak to wydarzyło się naprawdę. Nic dziwnego, że nagranie, na którym zarejestrowano występek zwierzęcia, doczekało się ponad 35 mln wyświetleń na Twitterze.

Małpy, które okradają turystów

Makaki krabożerne to gatunek małpy wąskonosej, który występuje w Azji Południowo-Wschodniej. Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś ten region, to prawdopodobnie poznałeś już te sympatyczne zwierzęta z iście przestępczymi zapędami. Makaki krabożerne uwielbiają płatać małpie figle turystom.

Przekonali się o tym ci, którzy odwiedzili świątynię Uluwatu na indonezyjskiej wyspie Bali. Zachowanie małp, które żyją w tamtej okolicy, przypomina działalność zorganizowanej grupy przestępczej!

Makaki okradają turystów z czapek, okularów, portfeli i różnych wartościowych przedmiotów, w dodatku posługując się dość bezczelnymi metodami. A potem próbują dokonać wymiany z właścicielem, czyli – krótko mówiąc – żądają okupu. Na szczęście nie są wymagające, wystarcza im np. krakers.

Małpa próbowała porwać dziecko

Naukowcy obserwowali makaki i na tej podstawie doszli do wniosku, że tylko te w okolicy świątyni Uluwatu, śmiało pogrywają sobie z turystami.

Ale lista przestępstw w wykonaniu indonezyjskich małp, właśnie się wydłużyła. Konkretnie o brawurową próbę porwania dziecka, w dodatku w biały dzień i na środku ulicy.

Choć brzmi to jak scena z kiepskiego filmu, to wydarzyło się naprawdę. Do siedzącej na ławce dziewczynki w pewnym momencie podjechała… małpa na motorze! Następnie zeskoczyła z pojazdu, chwyciła dziewczynkę za rękę i ciągnęła ją przez kilka metrów po ulicy.

Autor nagrania, który początkowo zareagował śmiechem, szybko zmienił zdanie i zaczął wzywać pomoc. Przestraszona małpa ostatecznie porzuciła dziecko i uciekła. Na szczęście dziewczynce nic poważnego się nie stało.

Czyżby zwierzę dostało małpiego rozumu?

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować