×

Małgorzata Godlewska otrzymała odznaczenie ministra. „Za zasługi dla ochrony zdrowia”

Małgorzata Godlewska otrzymała odznaczenie ministra zdrowia. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wielkie jest zaangażowanie celebrytki w walkę z trwającą epidemią koronawirusa. Teraz trud pracy wykonanej przez piosenkarkę doczekał się docenienia przez samego szefa resortu zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Walka z pandemią

Jeszcze nie tak dawno siostry Małgorzata i Monika Godlewskie uchodziły za jedne z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim show biznesie. Ich zaskakujące aranżacje muzyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem internautów. Wszyscy przecieraliśmy oczy ze zdumienia, gdy z okazji 3 maja Małgorzata Godlewska wygłosiła zaledwie jedno, ale za to jakże zapadające w pamięć zdanie. W późniejszym czasie drogi sióstr się rozeszły. Sprawy osobiste sprawiły, że nie były już w stanie razem pracować.

Małgorzata Godlewska rzuciła się w wir obowiązków o nieco innym charakterze niż dotychczas. Większość fanów celebrytki nie zdawała sobie nawet sprawy, że ich idolka posiada wykształcenie medyczne. Godlewska jest pielęgniarką i co ciekawe, pomimo ogromnego sukcesu finansowego, który osiągnęła dzięki muzyce, nadal pracuje w szpitalu. Ostatnio piosenkarka w szczególności zaangażowała się w pracę zawodową w trakcie pandemii COVID-19.

Jej wyrzeczenia doczekały się docenienia. Minister zdrowia, Adam Niedzielski postanowił bowiem odznaczyć celebrytkę medalem. Małgorzata Godlewska pochwaliła się swoim osiągnięciem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na jej profilach w mediach społecznościowych ukazały się zdjęcia, pokazujące jak odbiera dyplom oraz symboliczne odznaczenie za „zasługi dla ochrony zdrowia” podczas walki z pandemią. Gwiazda nie zapomniała o swoich kolegach i koleżankach z pracy. We wpisie wyraziła nadzieję na to, że pozostali zasłużeni również doczekają się stosownych odznaczeń.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym i mam nadzieję, że podobne odznaczenia dotrą do ‘covidowych’ medyków w całej Polsce. Tylko oni naprawdę wiedzą, jak było.

Małgorzata Godlewska otrzymała odznaczenie ministra

Piosenkarka zadedykowała nagrodę swoim pacjentom, którym nie udało się wygrać walki z COVID-19. W poruszającym wpisie powiedziała:

Odznakę dedykuję wszystkim moim pacjentom (i ich rodzinom), którzy nie mieli tego szczęścia i nie doczekali szczepionki. Żegnali mnie spojrzeniem i mocnym uściskiem dłoni, bo nie mieli już siły mówić…

Małgorzata Godlewska wykorzystała tę okazję, aby zachęcić Polaków do szczepień. Zasugerowała, że unikanie przyjęcia preparatu jest głupotą.

Nie bądźcie głupi. Jeżeli jeszcze się nie zaszczepiliście, to zróbcie to natychmiast.

W rozmowie z dziennikarzami „Faktu”, piosenkarka stwierdziła, że identyczne odznaczenia należą się wszystkim medykom zaangażowanym w walkę z pandemią.

Myślę, że wszyscy medycy zasłużyli na takie odznaczenie. Szczególnie ci, którzy pracowali jeszcze przed szczepionkami. W momencie gdy się o tym dowiedziałam czy odbierałam nagrodę, przypominały mi się te najcięższe momenty, ale również te weselsze gdy np. tańczyłam ‘kaczuszki’ z pacjentami, by ich rozruszać.

Celebrytka ubolewała, że Polska nie wyciągnęła żadnych wniosków z poprzednich fal epidemii koronawirusa. Jej zdaniem, zmiana podejścia do COVID-19 mogła nas uchronić przed kolejnym, gigantycznym uderzeniem choroby. Niestety społeczeństwo zignorowało istniejące zagrożenie.

Generalnie żałuję, że wiele osób przez ten rok niczego się nie nauczyło i że ponownie musimy to przechodzić. Na własne życzenie.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij