×

Małe tatuaże, które mają wielkie znaczenie. Mimo niewielkiego rozmiaru są wyjątkowe!

Sztuka tatuażu przeszła długą drogę w ciągu ostatnich kilku dekad. Już nie jest tematem tabu i coraz więcej osób decyduje się na tego typu ozdobę na ciele. Tatuaże są sposobem na wyrażanie siebie i podkreślanie swojej tożsamości. Ludzie chcą podzielić się swoją oryginalnością czy przynależnością do jakiejś grupy. Zazwyczaj wybiera się wzór, który coś znaczy i ma związek z sytuacją z naszego życia.

Małe tatuaże: znaczenie

Tym razem skupimy się na małych tatuażach, które mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafią sporo namieszać. Ich symbolika jest naprawdę głęboka i warto się z nią zaznajomić.

1. Fazy księżyca

Ten piękny tatuaż pokazuje fazy księżyca, co może oznaczać kilka różnych rzeczy. Może symbolizować ciągle zmieniający się charakter, a może także symbolizować karmę, która cały czas się toczy. Jeśli Twój znak zodiaku to Rak, powinieneś wiedzieć, że księżyc to Twój symbol.

2. Symbol Inguz

Ten grecki symbol oznacza: „Tam, gdzie jest wola, znajdzie się zawsze rozwiązanie”. Bardzo inspirujące przypomnienie dla nas wszystkich. Nie zapominajmy, że siła woli jest nie do powstrzymania.

3. Lotos

Ten starożytny chiński znak ma piękny znaczenie. Lotos rośnie w błotnistych wodach, a mimo to wyrasta z niego cudowny kwiat, który zachwyca z powierzchni wody. Oznacza to, że osoba, która nosi taki znak na ciele wznosi się ponad nieprzyjemne sytuacje i potrafi osiągnąć wiele wspaniałych rzeczy.

4. Om

Jeśli jesteś zaznajomiony z praktyką jogi, wiesz, że mantra Om wiąże się z przeżyciami duchowymi i twórczą energią. Reprezentuje cztery różne stany świadomości: przebudzenie (jagrat), sny (swapna), głęboki sen (sushupti), transcendencję (turiya) i świat iluzji (maya).

5. Znak oznaczający odkrywanie

Określenie „glif” jest skrótem od „hieroglif”. Ten znak oznacza badanie/odkrywanie. To doskonały tatuaż dla każdego, kto ma zamiłowanie do wędrówek.

6. Kotwica

Najbardziej popularny z tego grona. Symbolizuje siłę i stabilność. Często ten wzór robią osoby, które uważają, że są jak ze skały i nic nie jest w stanie ich pokonać.

7.Znak związany z alchemią

Alchemicy to ludzie, którzy poświęcają swoje życie na przekształcenie materii. Niegdyś próbowali zamienić ołów w złoto i szukali eliksiru nieśmiertelności. Jeśli chodzi o sam znak, symbolizuje równowagę (przypuszczalnie między nauką i magią), miłość i artyzm.

8. Symbol wikingów

Każdy, kto kojarzy skandynawskie klimaty, doceni ten tatuaż. Minimalistyczny symbol oznacza: „stwórz swoją własną rzeczywistość”.

9. Delta (otwarta)

Dwa znaczenia w jednym! Pierwszy tatuaż od góry to otwarta Delta (czwarta litera alfabetu greckiego i oznacza także liczbę 4), która symbolizuje kogoś, kto jest otwarty na zmiany. Drugi tatuaż skrzyżowanie linii reprezentuje kogoś, kto umie działać strategicznie.

10. Malin

Ten szwedzki symbol mówi, że „trzeba stawić czoła niepowodzeniom i iść do przodu”.

11. Koło Zen

Ten niewielki tatuaż wydaje się być prosty, ale ma bardzo głęboki sens. Symbol oznacza oświecenie, wszechświat i siłę, które są wewnątrz każdego z nas.

12. Statek

Bez względu na rozmiar i to, jaką przybierze formę symbolizuje zawsze przygodę i życie, które dla każdego z nas jest podróżą.

13. Średnik

Jakiś czas temu ludzie z całego świata zaczęli tatuować sobie ten symbol na nadgarstkach. Dlaczego? Właścicielami tego maleństwa są osoby, które zmierzyły się z depresją lub chorobą psychiczną, ale nie poddały się i walczą o siebie.

Fotografie: Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować