×

Zamiast obciąć noworodkowi paznokcie, wypiłowała je. 4 absurdalne zachowania rodziców

To, jak wygląda Twoje dziecko, zależy od Ciebie. Ciężko bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której jakiekolwiek malutkie dziecko decyduje o tym, że chce założyć szpilki albo przebić sobie uszy. To brzmi absurdalnie!

To rodzice mają decydujące zdanie i jeśli widzimy coś niepokojącego, to tylko dlatego, że oni się na to zdecydowali

W sieci niestety można znaleźć masę zdjęć małych dzieci w nieodpowiednich ubraniach, które nie są przystosowane do wieku. Wśród nieodpowiedzialnych rodziców pojawiło się wiele trendów, ale dziś podzielimy się z Wami tymi najbardziej niepokojącymi.

Długie i pomalowane paznokcie

O ile pomalowane paznokcie u kilkulatki mogą być zabawą, w której naśladuje ona mamę, to regularne malowanie paznokci, przedłużanie ich i modelowanie, powinno być już niepokojące. Do tego niektórzy rodzice decydują się na piłowanie i przedłużanie paznokci u niemowląt. Przecież dziecko może się zadrapać takimi ostrymi paznokciami!

Kolejnym trendem są buty na obcasie

Wydawać by się mogło, że na to nikt nie wpadnie – nic bardziej mylnego! Okazuje się, że dorośli uważają, że tego typu obuwie to kapitalny sposób na to, aby nadać charakteru kreacjom córek. Nieświadome dziecko w modnych butach i rodzice, którzy uważają, że to coś zabawnego. Czy gdzieś są granice?

Too #Precious! Thanks for sharing. #FreeShipping on ALL Domestic Orders of #PeeWeePumpswww.PeeWeePumps.com#PhotoProp #CuteBabies #Adorable #BabyShowerGift #Newborn #BabyHighHeels

Opublikowany przez Pee Wee Pumps Środa, 19 kwietnia 2017

#Rockin' her #LittleBlackDress with some #PeeWeePumpsOn #SALE $19.99PeeWeePumps.com#BabyHighHeels #Diva

Opublikowany przez Pee Wee Pumps Środa, 25 maja 2016

Kolejny temat – bardzo możliwe, że najbliższy sercu Polaków, przebijanie uszu

Na pewno się z tym spotkaliście, albo Wasze dzieci już od najmłodszych lat (ba, nawet miesięcy) noszą ozdoby w uszach. W tym momencie momentalnie pojawiają się od razu ludzie, broniący praw dziecka i głośno zastanawiający się nad tym, czy to właściwe, aby stwarzać sytuacje, w których dziecko narażane jest na ból.

Ubieranie małych dziewczynek jak dorosłe kobiety

Markowe torebki, drogie dodatki, okulary przeciwsłoneczne, krótkie spódniczki i pełen makijaż. To nie opis młodej kobiety, która dobrze zarabia i właśnie wybiera się na randkę. Tak wyglądające dziewczynki niestety coraz częściej pojawiają się w social mediach. Ich matki próbują upodobnić swoje córki do siebie już od najmłodszych lat. Jednak czy to na pewno dobra droga?

Chłopcy też padają ofiarami tej mody…

Gdzie jest czas na dzieciństwo i brudne od kredek ciuchy?

Może Cię zainteresować

zamknij