Malawi znosi wizy dla Polaków: Odkryj "gorące serce Afryki" bez przeszkód!

    Osoby, które miały okazję podróżować po Afryce, doskonale wiedzą, że uzyskanie wiz do niektórych państw na tym kontynencie wiązało się z czasochłonnymi formalnościami. Jednak obecnie sytuacja ulega poprawie. Po decyzji Kenii o zniesieniu wiz dla podróżujących od tego roku podobny krok podjął kolejny państwo.

    Jezioro Malawi
    Jezioro Malawi
    Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Yury-Birukov.com

    28.02.2024 10:03

    Zalogowani mogą więcej

    Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

    Dawniej, by wejść na terytorium niektórych państw afrykańskich, konieczne było osobiste zgłoszenie się do ambasady. W związku z brakiem ambasad wielu afrykańskich krajów na terenie Polski podróżni musieli udawać się do Berlina.

    Obecnie, jak donoszą polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ambasada Malawi w Berlinie, Polacy, podobnie jak obywatele 78 innych krajów, nie muszą już posiadać wizy, by wjechać do Malawi, małego państwa na wschodzie Afryki.

    Do tej pory koszt uzyskania wizy mógł sięgać nawet 250 dolarów amerykańskich (około 1000 zł) za wizę wielokrotnego wjazdu z roczną ważnością, lub 50 dolarów (ok. 200 zł) za wizę jednorazową.

    Malawi, zwane "gorącym sercem Afryki", to kraj położony we wschodniej części kontynentu, bez dostępu do morza. To prawdopodobnie jedna z przyczyn, dla których turystyka nie rozkwitła tutaj tak, jak w sąsiedniej Kenii czy Tanzanii.

    Gorące serce Afryki

    Malawi oferuje wiele atrakcji — od zapierających dech w piersiach krajobrazów, przez dziką i różnorodną faunę z największymi stadami dziko żyjących słoni na czele, aż po bogatą kulturę. Jest to miejsce dla tych, którzy szukają niezakłóconej obecnością turystyki, autentycznej Afryki.

    Klimat w Malawi jest podrównikowy i subtropikalny, a kraj charakteryzuje się górzystym terenem. Temperatury w lipcu mogą osiągać 30 st. C, a w okresie najchłodniejszym, czyli w październiku, na płaskowyżach i w górach, spadają do 12-16 st. C. Deszcze nawiedzają ten region od listopada do maja.

    • Jezioro Malawi uchodzi za jedno z najpiękniejszych na świecie
    • W Malawi można poczuć autentyczną Afrykę
    [1/2] Jezioro Malawi uchodzi za jedno z najpiękniejszych na świecieŹródło zdjęć: © Adobe Stock | Leonardo Spencer

    Jednym z najciekawszych miejsc w Malawi jest Park Narodowy Liwonde, zamieszkały przez liczne stada słoni, nosorożce, bawoły, antylopy i inne gatunki.

    Jezioro Malawi, jedno z największych słodkowodnych zbiorników na świecie, w pełni kompensuje brak dostępu do oceanu. Swoją wielkością, białym piaskiem i wysokimi falami może przypominać warunki panujące nad Oceanem Indyjskim.

    Kraj ten jest również uznawany za jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Afryce, z około 13 milionami mieszkańców. Malawi graniczy z Tanzanią, Mozambikiem i Zambią i jest pełne przyjaznych, uśmiechniętych ludzi, prezentujących spokojne i bezpieczne życie na tym kontynencie.

    Jezioro jak ocean

    Podróż z Polski do stolicy Malawi, Lilongwe, wymaga czasu — lot z dwiema przesiadkami zajmuje od 20 do 30 godzin i kosztuje ponad 4 tys. zł za bilety w obie strony.

    Zachód słońca nad Jeziorem Malawi
    Zachód słońca nad Jeziorem Malawi© Adobe Stock | Federica Cordero
    Źródło artykułu:WP Turystyka
    egzotykaafrykamalawi
    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.