×

Mamie w końcu pozwolono przytulić córeczkę urodzoną 15. tygodni przed terminem

Angela i Michael Bakker byli bardzo podekscytowani na wieść o tym, że spodziewają się dziecka. Powiększenie rodziny było wszystkim, o czym marzyła para.

Marzenie niestety legło w gruzach, kiedy w 25. tygodniu ciąży urodziła się Naomi Joy.

Szansa, że dziewczynka przeżyje była bardzo mała. Poród odbył się aż 15. tygodni przed terminem. Personel medyczny jednak nie dawał za wygraną. Wszyscy w pocie czoła walczyli o życie dziewczynki.

Naomi zapewniono bezpieczne środowisko, które da jej choć najmniejszą szansę na przeżycie i rozwój.

Dziewczynka przez cały czas znajdowała się w inkubatorze. Rodzice mogli poczuć ciepłą skórę córki bardzo rzadko. Para była jednak pełna nadziei, że ich marzenie mimo wszystko się spełni.

Lekarze jednak uważają, że kontakt dziecka z rodzicami jest niezwykle ważny, szczególnie w przypadku wcześniaków.

Personel medyczny zdecydował więc, że nadszedł czas, by Naomi w końcu mogła poczuć miłość i troskę rodziców. Pozwolili więc Angeli przytulić córeczkę do piersi.

Naomi ważyła niecałe pół kilograma. Lekarze wierzyli, że mimo to jest na tyle stabilna, by pozwolić jej przytulić się do mamy.

Wyjęcie dziewczynki z inkubatora przebiegło gładko, a dziewczynka spokojnie drzemała na piersi Angeli. Wyraz kobiety wyraża czystą radość i jest definicją matczynej miłości.

Na szczęście dzięki staraniom lekarzy i optymizmowi rodziców, Naomi po 128 dniach w końcu mogła wrócić z rodzicami do domu.

Może Cię zainteresować

zamknij