×

Majątek Łukasza Szumowskiego to co najmniej 20 milionów złotych!

Majątek Łukasza Szumowskiego robi wrażenie. Według doniesień medialnych, wspólny majątek byłego ministra zdrowia i jego żony wynosi ok. 20 milionów złotych. Jeszcze zanim Szumowski został twarzą walki z pandemią w Polsce, przepisał większość majątku na żonę.

Szumowski nie chce być już posłem

Gdy rozpoczęła się pandemia, twarz Łukasza Szumowskiego pokazywały wszystkie media. Dla jednych był bohaterem, dla innych ucieleśnieniem wszystkiego, co najgorsze – zakazów, restrykcji i ograniczeń. Szumowski przestał być ministrem zdrowia po tym, jak w mediach pojawiały się informacje o kontrowersjach wokół zakupu respiratorów. Pod jego adresem padały bardzo poważne oskarżenia. Posłowie opozycji twierdzili, że na początku epidemii resort zdrowia kupował po zawyżonych cenach sprzęt do walki z koronawirusem, a miliony złotych miały trafiać m.in. do spółek związanych z Łukaszem G. – znajomym Szumowskiego.

Po tych wydarzeniach prof. Łukasz Szumowski postanowił skupić się głównie na pracy lekarskiej i naukowej. Z dniem 1 lutego 2022 roku przestał być także posłem. Objął natomiast funkcję dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii.

Majątek Łukasza Szumowskiego

W związku z tym, że Łukasz Szumowski zrzekł się mandatu poselskiego, Wirtualna Polska postanowiła przyjrzeć się bliżej majątkowi byłego ministra zdrowia i jego żony. A jest czemu się przyglądać. Według portalu wspólny majątek Łukasza Szumowskiego i jego żony Anny to około 20 milionów złotych. Na wskazaną sumę składają się udziały w firmach, a także wartość posiadanych nieruchomości.

Jako parlamentarzysta w kwietniu 2021 roku Szumowski deklarował, że posiada w gotówce 24,5 tys. zł, posiada też dwie działki, nie ma udziałów w spółkach, nie zasiada w fundacjach i stowarzyszeniach. Czyżby był jednym z najbiedniejszych parlamentarzystów?

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij