×

Majątek Agnieszki Radwańskiej robi wrażenie. Ile zarobiła polska tenisistka?

Majątek Agnieszki Radwańskiej robi wrażenie! 32-letnia gwiazda kortu i jedna z najbogatszych Polek zdradziła, w co zainwestowała pieniądze, które zarobiła podczas kilkunastoletniej kariery sportowej. Wyznała też, że ma jeszcze jedno marzenie do zrealizowania. Jakie?

Majątek Agnieszki Radwańskiej

Gdy w 2019 roku Wprost opublikował ranking najbogatszych Polek, 29-letnia wówczas Agnieszka Radwańska znalazła się na 34. pozycji. By znaleźć się w zestawieniu, trzeba było posiadać przynajmniej 52 miliony złotych. Ale Radwańska nie miała z tym problemu – jej majątek wyceniono na około 105 miliony złotych! Są to nie tylko zarobki z kortów, ale i wpływy reklamowe. Tenisistka wiedziała, że musi myśleć o przyszłości, dlatego zaczęła inwestować swoje pieniądze jeszcze zanim zrezygnowała z kariery sportowej.

Mimo młodego wieku Radwańska bardzo rozsądnie podchodziła do kwestii finansowych i miała na uwadze dzień, w którym przejdzie na sportową emeryturę. Chociaż mogłaby sobie pozwolić na wiele przyjemności, jak na osobę z takim majątkiem, dotąd żyła dość oszczędnie. Jej największą słabością były torebki.

Nieruchomości i własna restauracja

Już w 2018 roku, gdy Radwańska ogłosiła zakończenie zawodowej kariery sportowej, w Krakowie (rodzinne miasto sportsmenki) powstał hotel – Aga Tenis Apartments. Składa się on z 10 apartamentów, a wystrój każdego z nich nawiązuje do miasta, w którym tenisistka wygrała niegdyś turniej.

W każdym apartamencie można znaleźć pamiątki, puchary, różne gadżety z tych miast, gdzie wygrywałam turniej. W planach jest powiększenie tych apartamentów, może też gdzieś w innym mieście powstanie druga część

– mówiła Radwańska, cytowana przez Newseria Lifestyle.

Sportsmenka od lat inwestuje w nieruchomości. Ma mieszkania m.in. w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Sopocie oraz Miami. Ale tak jak w sporcie, również w biznesie tenisistka nie spoczywa na laurach.

Agnieszka Radwańska marzy o tym, by stworzyć kiedyś swój klub i akademię. W planach jest także własna restauracja.

Marzyła mi się restauracja, może kiedyś też taką będę mieć, nie mówię nie. I to na pewno będzie też challenge. Na pewno daje to dużą satysfakcję, kiedy klient wychodzi z restauracji zadowolony i chce wracać. Sama się wychowałam w restauracjach, więc mam to doświadczenie, co jest ważne i czego ktoś oczekuje

– wyjaśniła gwiazda.

Jak widać, nie tylko na korcie Radwańska radzi sobie świetnie. Może właśnie dlatego, że wszystko, co osiągnęła do tej pory, ma dzięki swojej ciężkiej pracy. Sportsmenka wie, że to jedyna droga do sukcesu.

Fotografie: Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij