×

Magdalena Adamowicz wystartuje w nadchodzących wyborach?! Wiele na to wskazuje

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska, poleciała za ocean wraz z córkami, gdzie uczy się jedna z nich. W związku z tym niemal pewne było, że żona Pawła Adamowicza nie będzie startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Teraz okazuje się, że prawda może być zupełnie inna.

Nie czuła się na siłach

Coraz częściej mówi się o planach Magdaleny Adamowicz, która miałaby kontynuować dzieło Pawła. Podobno tego oczekują od niej najbliżsi, którzy proponują nawet, aby Magda wzięła udział w wyborach. Wtedy jeszcze nie czuła się na siłach, aby stanąć na wysokości zadania.

Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna – mówiła wówczas

facebook.com

Magdalena Adamowicz na listach Koalicji Europejskiej

Teraz okazuje się, że jest to bardzo prawdopodobne! Konrad Piasecki z programu „Kawa na Ławę” w niedzielnym wydaniu programu wyznał, że wdowa po zamordowanym prezydencie ma znaleźć się na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Startować natomiast miałaby z drugiego miejsca pomorskiej listy z Januszem Lewandowskim na czele – europosła pełniącego funkcję unijnego komisarza ds. budżetu i programowania finansowego.

Wdowa po prezydencie w europarlamencie

Pod koniec stycznia Magdalena Adamowicz wraz z córką i szwagrem odwiedziła europarlament, gdzie wdowa po prezydencie Gdańska mówiła o konsekwencjach płynących z mowy nienawiści, a także apelowała o budowanie wolnej od agresji i nienawiści Europy.

magdalena adamowicz/Facebook

Dziedzictwo Adamowicza

Koalicja Europejska, którą zawiązali m.in. przewodniczący PO i byli ministrowie, ma tworzyć szeroki sojusz na wybory do europarlamentu. Już podczas konferencji, na której poinformowano o powstaniu Koalicji, odwołano się do dziedzictwa zmarłego prezydenta Gdańska. Jego słowa z dnia 1 września 2017 r. zacytował m.in. Grzegorz Schetyna.

Polska może być bezpieczna tylko w zjednoczonej Europie. Każda próba osłabienia naszych związków z Europą, wyprowadzania nas z UE jest nie tylko sprzeczna z polską racją stanu, lecz jest rozłożonym na raty politycznym samobójstwem

Co myślicie o obecności Magdaleny Adamowicz na listach Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Może Cię zainteresować

zamknij