×

Magda Gessler opowiada o swoim małżeństwie z Piotrem Gesslerem. To jego wybrała!

Magda Gessler opowiada o swoim małżeństwie w autobiografii poświęconej życiu królowej polskiej gastronomii. Okazuje się, że pierwszy wybranek serca Magdy nie był z nią do końca szczery.

Pierwsze małżeństwo trwało krótko

Magda Gessler za mąż wyszła po raz pierwszy w latach 80. Wówczas to poznała Volkharta Müllera, korespondenta tygodnika „Der Spiegel”. Owocem tego związku był syn Tadeusz, który przyszedł na świat w 1983 roku. Niestety w 1986 roku Volkhart przegrał walkę z rakiem. Magda mieszkała wówczas w Madrycie i zdecydowała wrócić się do Polski. Tak poznała Piotra Gesslera, członka rodziny warszawskich restauratorów.

Wpadła w oko zarówno Piotrowi, jak i jego bratu Adamowi. Nie dała się jednak zwieść jednemu z mężczyzn. Jak powiedziała w rozmowie z Money.pl:

Nie, ja nie jestem osobą świadomą. Ja jestem osobą, która we wszystkim kieruje się sercem. Zostałam wdową i przyjechałam z moim synkiem, który miał wtedy pięć lat, na wakacje. To był zupełny przypadek, że trafiłam akurat do kawiarni braci Gesslerów i obaj panowie zaproponowali mi małżeństwo. Wybrałam jednego z nich.

Magda Gessler opowiada o swoim małżeństwie z Piotrem Gesslerem

Ród Gesslerów jest tworzony przez naprawdę spore grono osób, choć sławę zyskał właśnie za sprawą kulinarnej kariery Magdy. Początkowo Magda była zagubiona w świecie Gesslerów. Przyszły mąż miał całkiem pokaźną rodzinę i zorientowanie się, kto jest kim, nie było takie łatwe.

Jest spory bałagan, bo Gesslerów jest od cholery. Jest Mikołaj Gessler i jego mama Marta Gessler, czyli pierwsza żona mojego drugiego męża. Ja jestem drugą żoną Piotra, a Lara jest jego córką. Mateusz Gessler jest z kolei synem wspomnianego wcześniej Adama Gesslera, do którego podobno zwraca się „proszę pana”. Strasznie się to wszystko pokręciło i trudno się w tym połapać

– powiedziała przed laty Magda Gessler w rozmowie z Faktem.

Piotr był cichym, spokojnym i bardziej wycofanym mężczyzną w przeciwieństwie do swojego brata Adama. Ten był przebojowy, potrafił wejść do restauracji w iście filmowy sposób, zwracając uwagę wszystkich gości. Początkowo Adam wpadł w oko Magdzie, jednakże skrywał on niezbyt przyjemne sekrety.

Przetestowała Adama

Magda Gessler w swojej książce podkreśla, że choć była zakochana, to nie dała sobie wejść na głowę. W trakcie jednej z wizyt w restauracji do stolika, przy którym siedziała Magda i Adam podeszła kobieta i oznajmiła: „Dzień dobry, ja się może przedstawię: Mam na imię Joanna i jestem kobietą Adama”.

Zbaraniałam, a Adam, jakby nie było to nic nadzwyczajnego, spojrzał na ową damę, wstał, wziął ją szarmancko pod łokieć i bardzo grzecznym tonem oznajmij — Joasiu, tam jest stolik. Usiądź sobie.

Okazało się po czasie, że wspomniana Joanna faktycznie była w związku z Adamem przez kilka miesięcy. Do tego doczekali się wspólnie dziecka, które w momencie, gdy mężczyzna umawiał się z Magdą, miało już kilka miesięcy.

Przyszła restauratorka postanowiła sprawdzić uczciwość swojego partnera. Zrobiła to w niezwykle teatralny i wyrafinowany sposób przy okazji wspólnych zakupów:

Wchodząc na wyższy poziom aktorstwa, wyjęłam dyskretnie z torebki banknot studolarowy, przełożyłam go do kieszeni i stojąc tylko z Adamem przed jednym ze stoisk, upuściłam go sobie pod nogi. Gdy tylko moja nieprzypadkowa zguba dotknęła ziemi, udając wielkie zdziwienie i zaskoczenie, wskazałam zmięty zielony banknot i zapytałam Adama:
– O rany! Co to jest?
– Aaaa, to moje. Wypadło mi z kieszeni — odpowiedział bez zająknięcia, schylając się momentalnie ku ziemi. Rzucił się na te sto dolarów jak pirania na mięso.

Ostatecznie wybrała Piotra

Chociaż serce Magdy zaczęło bić dla Piotra, ten w tym czasie był już zajęty. Dla Magdy rozstał się ze swoją ówczesną żoną Martą. Wybranie drugiego z braci nie było spowodowane wyłącznie wadami tego drugiego. Według opisu Magdy, Piotr był spokojniejszy.

Młodszy i spokojniejszy z braci ujął mnie przede wszystkim charakterem. W owym czasie ubierał się i wyglądał skromniej niż Adam, nie robił wokół siebie takiego szumu i nigdy nie gwiazdorzył. Miał za to dużo autentycznego ciepła, spokoju i cierpliwości.

Pomimo tego, że to Piotr został jej mężem, Adam wciąż liczył, że coś uda mu się ugrać na małżeństwie brata. Małżeństwo spowodowało, że majątek został podzielony po równo między małżonków. Magda miała wielkie ambicje i aktywnie rozwijała rodzinny biznes, otwierając kolejne restauracje. Owocem związku z Piotrem jest 25-letnia córka Laura.

Brat jej męża liczył, że macierzyństwo spowoduje, że zrezygnuje ona z pracy. Jak wspomina w rozmowie z magazynem Viva restauratorka musiała szybko wrócić do pracy, aby nie zostać „na lodzie”:

Adam Gessler liczył na to, że po ciąży zostanę w domu, a on przejmie to, w co ja zainwestowałam całe pieniądze, jakie miałam po śmierci mojego pierwszego męża. Musiałam więc szybko zakończyć takie ciepłe, normalne macierzyństwo i przejść do działania. Żeby nie pozostawić rodziny bez środków do życia.

Dzisiaj Magda Gessler opowiada o swoim małżeństwie nostalgicznie i w stonowany sposób. Obecnie restauratorka jest w związku z Waldemarem Kozerawskim, lekarzem medycyny estetycznej. Choć uczucie Piotra i Magdy wygasło, para nie wzięła oficjalnego rozwodu. W związku z tym, dzisiaj Magda Gessler została ponownie wdową.

Dziś media obiegła smutna wiadomość. Piotr Gessler zmarł nagle. Pozostawiając bliskich w rozpaczy.

Źródła: www.plotek.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij