×

Magda Gessler chce zająć się polityką? Już ma spore poparcie i to nie tylko wśród fanów

Wystarczyło zdanie w trakcie jednego z programów rozrywkowych, aby poruszyć cały Internet. Słynna restauratorka planuje zająć się polityką? Czyżby szykowały się niezwykle emocjonujące wybory?

Magda Gessler na prezydenta!

Podczas jednego z odcinków programu „Starsza pani musi fiknąć” Magda Gessler żartobliwie zadeklarowała, że w przyszłości zostanie prezydentem Polski. To wystarczyło, aby dziennikarze Faktu podchwycili temat i ruszyli w teren, aby dowiedzieć się trochę więcej. Czy był to niewinny żart, czy może Gessler zdradziła plan na najbliższe miesiące?

Gessler jako polityk? Nadaje się!

Osoby z najbliższego otoczenia znanej mistrzyni kuchni podkreślają, że wbrew pozorom to świetny wybór. Komplementują jej obycie polityczne oraz wysokie wykształcenie:

Jak powiedziała jedna z bliskich osób jurorki MasterChefa w rozmowie z Faktem:

Magda ma olbrzymie kompetencje. Posługuje się siedmioma językami, prywatnie zna się z wieloma głowami państw i monarchami. Ma zdrowy rozsądek i znakomite rozeznanie w polityce światowej i sprawach gospodarczych, które śledzi na bieżąco

Z kolei współpracownik Gessler dodaje:

Niektórzy potencjalni wyborcy podkreślają międzynarodowe wychowanie i wykształcenie Magdy. Ponad dwadzieścia lat swego życia spędziła m.in. w Hawanie, Madrycie czy Rzymie

Poparcie wyraził już jeden z polityków

Magda Gessler ma sporą liczbę fanów i widać to choćby po jej mediach społecznościowych. Na samym Facebooku posiada ponad 1,3 miliona polubień, a jej profil na Instagramie obserwowany jest przez prawie 830 tysięcy użytkowników. Teoretycznie oznaczałoby to 2 miliony głosów na starcie! Nawet Robert Biedroń wyraził poparcie dla restauratorki jednym z wpisów na swoim koncie facebookowym.

Magdo kochana, mój głos już masz!

A co na te dociekania sama celebrytka? Na pytanie dziennikarza Faktu odnośnie kandydatury z uśmiechem odpowiedziała:

To byłby niezły psikus w historii Polski, gdyby ludzie chcieli tak kolorowej i odważnej zmiany.

Wielu ludzi z miejsca zadeklarowało poparcie i tworzenie komitetów wyborczych. Biorąc pod uwagę wielką popularność w mediach, Magda nie miałaby większych problemów, aby wystartować w wyborach. Niedawno pisaliśmy o tym, że Szymon Hołownia szykuje się do wyborów prezydenckich. Może więc będziemy mieć wyjątkowo ciekawych kandydatów?

Popieralibyście kandydaturę Magdy Gessler? Widzicie ją jako głowę państwa?

Źródła: www.fakt.pl, www.wprost.pl, www.dorzeczy.pl
Fotografie: Imgur.com (miniatura wpisu), Instagram.com, Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować