×

Kobieta porzuciła swój apartament w 1945 roku. Po ponad 70 latach w końcu odkryto jego tajemnicę

Podczas II wojny światowej mieszkańcy północnej części Francji zmuszeni byli opuścić swoje domy i ewakuować się do bezpiecznej strefy, by ratować swoje życie.

Jedną z mieszkanek była Madame de Florian. Miała zaledwie 23 lata, gdy opuściła swoje paryskie mieszkanie. Kobieta była znaną damą w towarzyskiej elicie. Bogata aktorka jednak nigdy nie powróciła do swojego dawnego życia, nawet pomimo zakończenia wojny.

Przez cały czas opłacała czynsz za mieszkanie w Paryżu, z tego względu apartament nie został przejęty choć nikt w nim nie mieszkał. Madame de Florian zmarła w wieku 91 lat i dopiero wtedy sekret jej rezydencji został odkryty.

Gdy otworzono drzwi do wnętrza mieszkania, wydawało się, że czas po prostu się tam zatrzymał.

Pod zwałami kurzu dom wyglądał tak samo jak w dniu, w którym opuściła go właścicielka.

Choć na zawsze pozostanie zagadką dlaczego kobieta nie powróciła do swojego apartamentu, dla nas jest to ważna lekcja historii.

Możemy na własne oczy zobaczyć, jak mieszkała paryska elita w ubiegłym wieku. Piękne wnętrza i mnóstwo ozdób świadczy o bogactwie właścicielki.

Przez ponad 70 lat mieszkanie było kompletnie porzucone. W tym czasie nikt nie odwiedził go nawet raz.

Znaleziono także portret babci właścicielki wraz z kolekcją dzieł sztuki, które warte są miliony.

Niesamowita wycieczka w przeszłość. Do niedawna mieszkanie było tajemnicą Madame de Florian, dziś w końcu możemy je podziwiać.

Nigdy nie dowiemy się dlaczego właścicielka porzuciła rezydencję, więc pozostaje nam jedynie podziwiać jej wnętrze.

Może Cię zainteresować

zamknij