×

Zerwał z nią chłopak, kiedy zobaczył ją bez makijażu. Wyglądała inaczej, niż to sobie wyobrażał

Łuszczyca to nic innego, jak choroba skóry, która sprawia, że staje się ona znacznie bardziej sucha, a co najgorsze, zaczyna pękać, co często wiąże się z niemałym bólem. Istnieją leki, które można stosować w celu złagodzenia objawów tej wstrętnej choroby. Niestety, rozwiązują problem tylko tymczasowo.

Problem choroby doskonale rozumie 22-letnia Sophia Ridlington z Wielkiej Brytanii. To ona postanowiła pokazać szokującą prawdę na temat kondycji swojej skóry.

Zdiagnozowano u niej łuszczycę – całe jej ciało (łącznie z twarzą) pokrywają czerwone, łuszczące się bąble, które pękają, powodując przy tym rozdzierający ból.

To bardzo przykre. Łuszczyca w moim przypadku widoczna jest na całym ciele. Widać ją nawet na dłoniach. Poświęciłam mnóstwo czasu zastanawiając się, jak ukryć jej objawy – mówi Sophia w wywiadzie dla Mirror.

Początkowo dziewczyna bardzo wstydziła się swojego wyglądu. Kiedy tylko jej chłopak zobaczył, jak skóra Sophie wygląda naprawdę, powiedział, że to koniec i rozstali się…

Mój były chłopak zostawił mnie i to złamało mi serce. Nie cenił mnie za to, jaka jestem, tylko za to, jak wyglądam. Kiedyś nosiłam wyłącznie bluzki z długimi rękawami i długie spodnie. To było bardzo trudne. Ludzie patrzyli na mnie, jakbym była z innego świata.

To złamało jej serce i sprawiło, że w swojej skórze czuła się jeszcze gorzej. Od tego wydarzenia minęło już jednak trochę czasu. Sophia skończyła szkołę kosmetyczną i stała się profesjonalną wizażystką. Dziewczyna dojrzała, a w swojej skórze czuje się pewniej niż niejedna nastolatka.

Wszystko się zmieniło, gdy nauczyła się umiejętnie maskować niedoskonałości widoczne na twarzy.

Choć wielokrotnie spotykała się z zarzutem, że nosi zbyt grubą warstwę makijażu, twierdzi, że gdy jest pomalowana, nikt nie jest w stanie zauważyć jej problemów.

Sophia chce, aby inni wiedzieli, że to, co widzimy oczami, nie zawsze jest prawdziwe.

Dziś obok zdjęć pięknie pomalowanej twarzy pokazuje również swoje naturalne oblicze, aby zainspirować dziewczyny do akceptacji swoich niedoskonałości.

22-latka publikuje tutoriale przed i po nałożeniu makijażu, by uświadomić innych, jak bardzo zmienia się wygląd i przypominać o tym, kim tak naprawdę są.

Sophia jest profesjonalną kosmetyczką, która robi to, co kocha. Pomaga innym kobietom ukryć niedoskonałości skóry, a w pracę wkłada całe swoje serce. 

Może Cię zainteresować

zamknij