×

Ludzkość wyginie? Według tych kilku scenariuszy może się tak stać już niedługo

Koniec Świata – to hasło, które pojawia się regularnie od lat. Zapowiedzi tego, że ludzkość wyginie, było naprawdę dużo. Mieliśmy „skończyć się” na przełomie 1999 i 2000 roku. Nie doszło to jednak do skutku. Następną kluczową data był 21 maja 2011 roku – Harold Camping miał przewidzieć, że właśnie w ten dzień dojdzie do najgorszego. Według kalendarza Majów koniec świata miał nadejść 21 grudnia 2012 roku. Z kolei pisarz David Meade twierdził, że według Biblii ludzkość wyginie 23 września 2017 roku. Co z tego wynikło? Nadal żyjemy mimo tylu czarnych scenariuszy.

Co w końcu z naszą planetą?

Mimo że dziś wiele osób śmieje się z Końca Świata, który przeżywaliśmy już dobrych kilka razy, naukowcy nie są aż tak optymistyczni. Dlaczego? Ich zdaniem w dość niedalekiej przyszłości ludzkość wyginie, a przyczynić się do tego może wiele czynników.

ludzkość wyginie

Strach się bać…

NASA nie ma dobrych wieści. Naukowcy prognozują, że w roku 2135 w Ziemię uderzy asteroida Bennu, która według obliczeń może doprowadzić do śmierci nawet 60% ludzi na naszej planecie. Wydaje Ci się, że nie masz się czym martwić, ponieważ jest to odległa data? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że my także mamy powód do zmartwień. Jest nim planetoida (99942) Apophis, którą odkrytą kilkanaście lat temu. Naukowcy śledzą to, jak się przemieszcza i niepokoi ich fakt, że jest coraz bliżej Ziemi. Możliwe, że do zderzenia dojdzie 13 kwietnia 2029 roku lub w roki 2036.

Magnificent CME Erupts on the Sun with Earth to Scale

Ludzkość wyginie?

Naukowcy nie boją się mówić głośno o tym, że na Ziemi dzieje się źle. Jednak nie tylko oni niepokoją się tym, jakie losy mogą spotkać naszą planetę. Ekolodzy także ostrzegają, że my sami doprowadzimy do końca świata… Są też i tacy, którzy wierzą w koniec świata z związku z nalotem kosmitów lub kolejną Wojną Światową, która pochłonie setki istnień.

Kosmici

Choć ten scenariusz brzmi bardzo filmowo, wiele osób już dziś przygotowuje się na „Bliskie spotkanie trzeciego stopnia”. Wśród tych ludzi panuje przekonanie, że kosmici pewnego dnia uznają, że ludzkość nie jest im do niczego potrzebna.

Tsunami pochłaniające ziemię

To ma ściśle związek ze zmianami klimatu i faktem, że w tej chwili ma miejsce globalne ocieplenie, które postępuje szybciej niż myślimy… Ciężko walczyć z takim żywiołem.

Tsunami

Choroby

Wiele osób uważa, że ludzkość wyginie z powodu globalnej epidemii, na którą nie będzie lekarstwa.

Wojna atomowa

Istnieje przekonanie, że właśnie w ten sposób dojdzie do końca naszej planety. Wielkie mocarstwa ze swojej pazerności i chęci zdominowania świata miałyby doprowadzić do najgorszego.

Efekt cieplarniany

Miliony ludzi na całym świecie uważa, że to jeden z najbardziej realnych czynników, który może doprowadzić do wyginięcia ludzkości. Nieodwracalne zmiany na naszej planecie są bowiem widoczne gołym okiem.

Survivors of the Apocalypse

Czy wierzycie w te prognozy?

Źródła: www.papilot.pl
Fotografie: pxhere.com

Może Cię zainteresować

zamknij