×

zespół Tulia zespół Tulia

    BIO

  • Występy w TV:

    Wystąpiły w teleturnieju „Familiada” oraz brały udział w Eurowizji 2019.

  • Ciekawostki:

    1. Nazwa zespołu wzięła się od imienia jednej z członkiń – Tulii Biczak, inicjatorki muzycznej współpracy.

    2. Teledysk do „Fire of Love (Pali się)” jest utrzymany w czarno-białych kolorach. Inspiracją do stworzenia wideoklipu był polski film „Zimna Wojna”.

Zespół Tulia skład

Zespół Tulia to cztery wokalistki: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. W swojej twórczości wykorzystują biały śpiew (śpiewokrzyk), charakterystyczny dla muzyki ludowej, który łączą z nowoczesną produkcją.

Patrycja Nowicka potrafi grać na skrzypcach i fideli. Uwielbia pieśni średniowieczne.

Dominika Siepka ma doświadczenie w tańcu i śpiewie ludowym. Lubi pracę z dziećmi. Obecnie studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną.

Joanna Sinkiewicz przez wiele lat tańczyła taniec klasyczny i towarzyski, a także śpiewała w zespole ludowym. Teraz uczy się śpiewu klasycznego.

Tulia Biczak skończyła kulturoznawstwo i przez wiele lat działała w grupie folkorystycznej, w której tańczyła, śpiewała i grała na bębnach.

Historia powstania zespołu Tulia

Zespół Tulia powstał w listopadzie 2017 roku. Od tamtego czasu wokalistki zdobyły wszystkie trzy nagrody (jury, publiczności, specjalną ZAiKS) na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 2018 roku otrzymały platynową płytę, a w 2019 roku statuetkę "Fryderyka" w kategorii Fonograficzny Debiut Roku 2018.

zamknij