×

Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny

  BIO

 • Pseudonim: Tomasz, Szczena, Tek
 • Data urodzenia: 18 kwietnia, 1990
 • Miejsce urodzenia: Warszawa
 • Wykształcenie:

  Ma wykształcenie średnie, ale nie wyklucza, że kiedyś pójdzie na studia.

 • Rodzeństwo:

  Ma brata Jana (ur. 1987).

  Miał też siostrę Natalię, której nie miał okazji poznać, ponieważ zginęła w wyniku obrażeń, jakich doznała na placu zabaw kilka miesięcy przed narodzinami jego starszego brata.

  W kwietniu 1987 r. na dziewczynkę przewrócił się trzepak i poważnie ranił ją w głowę. Nie udało się jej uratować. Po kilku dniach zmarła, mając zaledwie 1,5 roku.

 • Występy w TV:

  Prowadził program „Prosto w Szczenę” wspólnie z dziennikarzem sportowym Łukaszem Wiśniowskim.

  Ponadto, wystąpił w programie „Kuba Wojewódzki” oraz „Kropka nad i”.

 • Wzrost: 196 cm
 • Ciekawostki:

  1. Szczęsny urodził się dokładnie w trzecią rocznicę śmierci jego siostry.

  2. W dzieciństwie znał skecze Marcina Dańca na pamięć.

  3. Razem z bratem wpadł na pomysł, by wygrać dla mamy samochód w konkursie audiotele. Auta nie było, tylko rachunek na ok. 40 milionów starych złotych!

  4. Na pierwszy trening piłkarski zaprowadziła go mama.

  5. Gdy jeszcze występował w Legii jego współlokatorem był Łukasz Fabiański.

  6. W listopadzie 2008 r., gdy już występował w Arsenalu, podczas treningu na siłowni stracił równowagę podnosząc sztangę i złamał obie ręce.

  7. Pseudonim „Tek” Szczęsny wymyślił sobie sam, aby ułatwić życie innym graczom Juventusu, którzy nie mogli wymówić jego imienia i nazwiska.

  8. 1 stycznia 2015 r. po przegranym 0:2 meczu z Southampton, został przyłapany na paleniu papierosa pod prysznicem. Arsenal ukarał go za to grzywną w wysokości £20.000!

  9. Jego wartość rynkowa szacuje się na 20 milionów euro (dane z maja 2018 roku).

Wojciech Szczęsny: wiek

Wojciech Szczęsny urodził się w 1990 r. w Warszawie. Wychowywała go (i jego starszego brata) mama Alicja, trenująca wcześniej piłkę ręczną.

To polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza we włoskim klubie Juventus oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Świata 2018, Mistrzostw Europy 2012 i 2016.

Wojciech Szczęsny: kariera piłkarska

Zaczynał swoją karierę w klubie Agrykola Warszawa, ale też często trenował z Legią.

Przeszedł do Arsenalu w 2006 r., gdzie początkowo grał w drużynach juniorskich, a trzy lata później rozpoczął tam karierę seniorską. W barwach Arsenalu występował aż do 2017 roku. W międzyczasie był wypożyczany do klubu angielskiej trzeciej ligi, Brentfordu oraz do włoskiej AS Romy.

19 lipca 2017 r. podpisał czteroletni kontrakt z włoskim Juventusem, mającym siedzibę w Turynie.

Wojciech i jego ojciec

Ojciec Szczęsnego - Maciej to były polski piłkarz grający na pozycji bramkarza. Jedyny zawodnik, który zdobył mistrzostwo Polski z czterema różnymi klubami.

Rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną Alicją, gdy Wojtek miał zaledwie 3 miesiące, a w 2015 roku poślubił o 26 lat młodszą partnerkę Dominikę.

Przez lata Maciej Szczęsny interesował się losem synów, ale od kilku lat Wojciech nie kontaktuje się z nim. Nie do końca wiadomo dlaczego...

Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko

W 2013 roku bramkarz związał się z piosenkarką Mariną Łuczenko.

Podobno był bardzo natarczywy i tak długo zasypywał ją SMS'ami, aż w końcu artystka umówiła się z nim. Zakochali się w sobie i dwa lata później, 7 lipca 2015 para zaręczyła się.

Ślub wzięli 21 maja 2016 roku, a 30 czerwca 2018 roku na świat przyszedł ich syn, Liam.