×

Momo Momo

  BIO

 • Pseudonim: Lalka Momo (Ubume)
 • Data urodzenia: 1 lipca, 2018
 • Występy w TV:

  Mówiono o Momo w zagranicznych serwisach informacyjnych, a w Polsce m.in. w programie „Pytanie na śniadanie”.

 • Ciekawostki:

  1. Wszystko zaczęło się, kiedy ktoś połączył samobójstwo 12-letniej dziewczynki w Argentynie z upiorną lalką Momo (pomimo, że policja nigdy tego nie potwierdziła).

  2. Kim Kardashian na Instagramie zaapelowała do rodziców, żeby sprawdzali filmy, jakie ich dzieci oglądają w Internecie i udostępniła informacje o przerażającej lalce. Jednak Momo Challenge okazało się fikcją.

  3. Do Momo można było zadzwonić przez aplikację Whatsapp na numery +81 345 102 539, +57 313 529 2569.

  4. Rzeźba już nie istnieje – rozpadła się. Artysta wykonał ją z nietrwałych materiałów z myślą tylko o jednorazowej ekspozycji.

Co to jest Momo?

Momo - zdeformowana postać dziewczyny o wyłupiastych oczach i nienaturalnym uśmiechu. Chociaż najbardziej popularna jest w Ameryce Łacińskiej, to jej zdjęcie szybko obiegło Internet, siejąc strach i zamęt również w Polsce.

Fotografii towarzyszył numer telefonu, pod którym można było rzekomo usłyszeć tę tajemniczą postać. To z kolei u wielu śmiałków miało powodować gęsią skórkę, bo tajemnicza postać miała namawiać do prób samookaleczania.

Czy przerażająca lalka istnieje naprawdę?

W rzeczywistości to zdjęcie rzeźby, którą wykonał Keisuke Aiso o nazwie "Matka Ptaków". Była ona pokazywana na wystawie w Tokio w 2016 roku i miała nawiązywać do Ubume, jednego z japońskich mitycznych potworów.

Gdy w lipcu 2018 roku zdjęcie Momo stało się wiralowe, to sami internauci wymyślili towarzyszącą mu straszną historię.

zamknij