×

Jeff Bezos Jeff Bezos

  BIO

 • Data urodzenia: 12 stycznia, 1964
 • Miejsce urodzenia: Albuquerque, Stany Zjednoczone
 • Wykształcenie:

  Uczęszczał do River Oaks Elementary School oraz Miami Palmetto Senior High School.

  Jest również absolwentem Uniwersytetu w Princeton, gdzie ukończył inżynierię elektryczną i informatykę w 1986 roku.

 • Rodzeństwo:

  Ma siostrę Christinę Bezos i brata Marka Bezosa.

 • Wzrost: 171 cm
 • Ciekawostki:

  1. Jego ulubiony kolor to niebieski.

  2. W 1999 r. czasopismo „Time” wybrało go osobowością roku.

  3. Firma Amazon rozpoczęła działalność jako księgarnia internetowa, a następnie rozszerzyła ofertę o różnorodne produkty i usługi. Jest obecnie największym sklepem internetowym na świecie.

  4. Na początku sierpnia 2013 r. kupił The Washington Post za 250 mln dolarów w gotówce.

Jeff Bezos biografia

Jeff Bezos, właściwie Jeffrey Preston Bezos urodził się 12 stycznia 1964 r. w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk w Stanach Zjednoczonych. Jest przedsiębiorcą, prezesem, dyrektorem generalnym i przewodniczącym zarządu firmy Amazon. Ponadto, jest filantropem.

To syn Miguela Bezosa i Jacklyn Bezos. Wychowywał się w Houston w Teksasie. Ukończył studia w 1986 roku. Następnie w latach 1986-1994 pracował na Wall Street w różnych dziedzinach powiązanych z inżynierią i informatyką, m.in. był zatrudniony na stanowisku analityka finansowego w spółce partnerskiej D. E. Shaw & Co.

Przedsiębiorca innowator

W 1994 roku Bezos założył firmę Amazon, a sześć lat później również przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego Blue Origin, w którym próbuje wdrożyć innowacyjne techniki w transporcie orbitalnym, w tym załogowym.

Jeff Bezos żona i rozwód

Przez 25 lat był w związku małżeńskim z MacKenzie Bezos, którą poznał pracując w nowojorskim funduszu hedgingowym. Ma z nią czworo dzieci.

Jednak w styczniu 2019 roku para poinformowała o tym, że się rozwodzi. Prawdopodobnie żona Jeffa Bezosa dostanie połowę ich wspólnego majątku.

Bezos majątek

Według rankingu agencji Bloomberg w 2018 roku uznany był za najbogatszego człowieka świata.

Wielu zastanawia się, jak bogaty jest Jeff Bezos? Czasopismo „Forbes” oszacowało jego majątek na 149 miliardów dolarów, z czego większość stanowią akcje Amazon.com.

zamknij