×

Jacek Rozenek Jacek Rozenek

  BIO

 • Data urodzenia: 31 marca, 1969
 • Miejsce urodzenia: Warszawa
 • Wykształcenie:

  Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1995 roku.

 • Występy w TV:

  Od stycznia 2013 do czerwca 2014 roku, wspólnie z Iwoną Radziszewską, prowadził poranny program TVP2 „Pytanie na śniadanie”.

  W 2014 roku brał udział w pierwszej, emitowanej przez telewizję Polsat, edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jego partnerką taneczną była wtedy Magdalena Soszyńska.

 • Wzrost: 185 cm
 • Ciekawostki:

  1. Miał „przyzwoity dom w bardzo trudnym otoczeniu”. Jak twierdzi wyrwał się z patologicznego środowiska. Jego trzech kolegów nie żyje, a czterech siedzi w więzieniu.

  2. Jego pierwszą żoną była Katarzyna Litwiniak, z którą ma syna Adriana.

Jacek Rozenek urodził się 31 marca 1969 roku w Warszawie. To polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy, lektor, trener biznesu oraz coach.

Kariera aktorska Jacka Rozenka

Po ukończeniu w 1995 r. PWST w Warszawie został aktorem Teatru Współczesnego.

Zagrał w wielu serialach, m.in.: "Ekstradycja", "Klan", "Miodowe lata", "Samo życie", "Na dobre i na złe", "Mamuśki", "Sprawiedliwi", "Ojciec Mateusz", "Barwy szczęścia", a także "Za marzenia".

Wystąpił w filmach takich jak: "Szczur", "Pół serio", "Chopin. Pragnienie miłości", "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Generał Nil".

Inna działalność

Rozenek prowadzi firmę Audytorium, zajmującą się szkoleniami biznesowymi. Sam również jest trenerem biznesu.

Przez 1,5 roku prowadził, wspólnie z Iwoną Radziszewską, poranny magazyn "Pytanie na śniadanie".

Jacek Rozenek i Małgorzata Rozenek - ślub, dzieci, rozwód

Aktor poznał Małgorzatę Kostrzewską na przyjęciu u Piotra Adamczyka. Szybko się w sobie zakochali i w 2003 roku wzięli ślub.

Dzięki metodzie in vitro, Jacek ma z Małgosią dwóch synów: Stanisława (ur. 2006) i Tadeusza (ur. 2010).

Jednak po 10 latach małżeństwa para rozwiodła się.

Dziewczyna Jacka Rozenka

Od lipca 2017 roku aktor związany był z młodszą o 24 lata, Roksaną Gąską.

Rok później w mediach pojawiły się informacje, że para planuje ślub we Włoszech. Uroczystość miała odbyć się w pięknej Florencji.

Niestety w 2019 r. para przechodziła kryzys w związku i prawdopodobnie rozstali się.

Aktualny stan zdrowia Jacka Rozenka

Jacek Rozenek miał udar mózgu, do którego doszło podczas trasy objazdowej z jednym ze spektakli, w których występował. Od połowy maja 2019 roku przebywa w szpitalu i przechodzi rehabilitację, która ma pomóc mu w powrocie do pełnej sprawności.

Prawa strona ciała Rozenka jest niemal całkowicie sparaliżowana, a jego stan jest bardzo poważny. Całkowicie stracił mowę i nie wstaje nawet do toalety.

W szpitalu przy aktorze czuwali bliscy, była również Małgorzata Rozenek-Majdan z synami. Z kolei, byłej dziewczynie Jacka, Roxi - internauci zarzucają brak empatii i wsparcia dla chorego aktora.