×

Henry Cavill Henry Cavill

  BIO

 • Data urodzenia: 5 maja, 1983
 • Miejsce urodzenia: Jersey
 • Wykształcenie:

  St. Michael’s Preparatory School w Saint Saviour w Jersey
  Szkoła okrętowa Stowe School w Buckingham

 • Wzrost: 185 centymetrów
 • Ciekawostki:
  1. Jest wielkim fanem gier wideo i przed rolą Geralta przeszedł Wiedźmin III: Dziki Gon. Przygotowując się do roli przeczytał także wszystkie dzieła książkowe.
  2. Uwielbia podróżować i często umieszcza na Instagramie swoje zdjęcia z podróży.
  3. Był na okładkach takich magazynów jak „Details”, „Muscle & Fitness”, „Esquire”, „Empire”, „GQ”, „Men’s Fitness” czy „Men’s Health”.
  4. Aktor bardzo dba o zdrowie i sylwetkę.
  5. Po sukcesach w telewizji, trafił na casting do głównych ról w filmach: Superman: Powrót (2006), Casino Royale (2006), Mroczny rycerz (2008) i Zmierzch (2008). Ostatecznie jednak nie dostał żadnej z tych ról.

Henry Cavill to brytyjski aktor, model i producent filmowy i telewizyjny.

Kariera aktorska

Zadebiutował po raz pierwszy w 2001 roku w filmie Laguna. Pojawił się na ekranie u boku takich gwiazd jak Joego Mantegni, Emmanuelle Seigner i Charles’a Aznavoura.

Później zagrał w takich filmach jak Człowiek ze stali, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Mission: Impossible – Fallout. Ogromną sławę zyskał dzięki roli Geralta z Rivii w serialu Netflixa The Witcher.

Henry Cavill partnerka

Obecnie aktor nie ma partnerki, jednak spotykał się z gwiazdami show-biznesu. Oficjalnie widywał się z Susie Redmond (2007), Katie Hurst (2009), Ellen Whitaker (2010−2011), zawodniczką boksu tajskiego Giną Carano (2012−2014), Kaley Cuoco-Sweeting (2013) i Paris Hilton (2015).