×

Gabi Drzewiecka Gabi Drzewiecka

  BIO

 • Data urodzenia: 9 czerwca, 1986
 • Miejsce urodzenia: Warszawa
 • Wykształcenie:

  wyższe;

  W latach 2004-2006 studiowała filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, ale później te studia przerwała.

  Jednak w 2011 r. zdobyła dyplom Master of Arts (MA) in Psychology w Warsaw International Studies.

 • Rodzeństwo:

  Ma starszego brata, który zaraził ją pasją do muzyki

 • Występy w TV:

  Od ponad 5 lat przeprowadza wywiady z muzykami dla „Dzień Dobry TVN”. Podczas wakacji w 2019 r. cztery razy prowadziła też poranny program tej stacji.

  Była też prowadzącą programów:
  – „Mistrzowskie Cięcie”,
  – „Zanim Cię Zobaczę”.

  Obecnie w Canal+ ma własny program muzyczny „Nowa Tonacja”.

 • Wzrost: 164 cm
 • Ciekawostki:

  1. Gabi pojawiła się na okładce lipcowego numeru magazynu „Cosmopolitan”.

  2. Słynie z nowoczesnych i odważnych stylizacji.

  3. Drzewiecka była jedną z prowadzących Top Of The Top Sopot Festival 2019.

  4. Na ramieniu ma wytatuowane podobizny dwóch psów: Marcela i Myszy.

  5. Od lat działa charytatywnie na rzecz zwierząt.

Gabi Drzewiecka: wiek, wzrost, miłość do zwierząt

Gabi Drzewiecka to polska dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna. Urodziła się w 1986 roku w Warszawie, więc obecnie ma 33 lata.

Nie jest wysoką kobietą, ponieważ ma tylko 164 cm wzrostu. Jednak jej serce jest ogromnych rozmiarów. Zwłaszcza jeśli chodzi o psy, które uwielbia.

Gabi Drzewiecka: życiorys i kariera zawodowa

Pierwsza lata swojego życia Gabi spędziła razem z rodziną w stolicy Indonezji, Dżakarcie. Jej matka jest lekarzem pediatrą, a ojciec - ekonomistą.

Przygodę z dziennikarstwem Drzewiecka zaczynała w stacji 4FunTV, ale pracowała również w Onet.pl, TVP i rozgłośniach radiowych Roxy FM oraz Chillizet, gdzie prowadziła autorską audycję muzyczną "Gabinet dźwięku" (odeszła w czerwcu 2019 r. po 6 latach pracy).

Ponadto, od 2014 r. przeprowadza wywiady z muzykami dla "Dzień Dobry TVN".

Gabi Drzewiecka: płyta

16 czerwca 2019 r. Drzewiecka wydała składankę zatytułowaną "Gabinet Dźwięku". Na płycie znalazły się m.in.: The Dumplings (Nieszczęśliwa), Gorgon City (Hear That), Xxanaxx (A gdyby tak), Mac Miller (Programs), czy Wiz Khalifa (Rolling Papers 2).

Gabi Drzewiecka: partner

Od listopada 2014 roku dziennikarka jest w związku z Łukaszem Riedelem, który również pracuje w mediach. Wybranek Gabi jest bowiem jednym z redaktorów "Dzień Dobry TVN".

Łączy ich również miłość do zwierząt. Wspólnie opiekują się psem o imieniu Mordka.

Gabi Drzewiecka: Big Brother

We wrześniu 2019 r. Drzewiecka objęła posadę prowadzącej reality-show "Big Brother". Tym samym zastąpiła Agnieszkę Woźniak-Starak, występującą wcześniej w tej roli.

Prezenterka TVN ze względu na przeżywaną żałobę po tragicznej śmierci męża, Piotra Woźniaka-Staraka, wycofała się z mediów i życia publicznego.

Gabi Drzewiecka i Katarzyna Kwiatkowska

W listopadzie 2018 r. doszło do niezbyt przyjemnej wymiany zdań (za pośrednictwem mediów społecznościowych) pomiędzy Drzewiecką i Kwiatkowską.

Wszystko zaczęło się od relacji na InstaStory, którą nagrała aktorka podczas oglądania w telewizji Gabi. Występ dziennikarki skomentowała słowami:

Nowa twarz polskiego dziennikarstwa muzycznego. A raczej kosmatość. Matko jedyna, to jest Canal +. Mela Koteluk tam przyszła.

Drzewiecka uznała to za "hejt i chamstwo", wytykając jednocześnie Kwiatkowskiej brak kultury. W obronie Gabi stanęli internauci, dziennikarze TVN oraz gwiazdy. A aktorka ostatecznie przyznała:

Widocznie mam grubiańskie poczucie humoru. Całe szczęście, że skasowałam relację, w której dźwiękiem nawiązywałam do planety małp.

zamknij