×

Materac samochodowy jako łóżko w samochodzie w podróży

Materac samochodowy to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią daleko podróżować. Zwiększa wygodę podczas snu, gdy jesteśmy zmuszeni nocować w aucie.

Dmuchane łóżko samochodowe

Materac samochodowy to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich podróżujących. W szczególności jeśli trafiają w miejsca gdzie albo nie ma hotelu, albo jego cena… odrzuca. Jednakże warto pamiętać, że nie chodzi o zwykły materac, ale taki przystosowany do samochodu. W pojeździe miejsce jest mocno ograniczone, dlatego mają one specjalny kształt. Dzięki temu wypełniają sobą całą dostępną przestrzeń, aby zapewnić użytkownikowi maksymalną wygodę. Z przodu posiadają specjalną „stopę” zapobiegającą ześlizgiwaniu się łóżka w trakcie snu. Opiera się ona w miejscu przeznaczonym na nogi pasażerów.

Łóżko samochodowe nie zapewni wam naturalnie takiego komfortu jak tradycyjne. Jednakże na pewno będzie dużo lepsze niż spanie na siedzeniach lub na jednym z nich. Jeśli obawiacie się, że w trakcie pompowania wyplujecie płuca to spokojnie — praktycznie każdy model ma w zestawie pompkę. Zwykle wymagają popracowania nogą, ale bez problemu znajdziecie także wersje elektryczne. Dodatkowo znajdziemy tam specjalne pokrowiec do przechowywania, poduszki, łaty na wszelkie pęknięcia oraz klej. Jednakże nie jest to reguła i warto sprawdzić zawartość opakowania.

Materac samochodowy dmuchany

Dmuchane łóżko samochodowe z reguły jest uniwersalne, ale zdarzają się wyjątki np. do SUV-ów. Te z racji tego, że posiadają sporą przestrzeń bagażnikową są większe i umożliwiają wygodny sen większej ilości osób. Dlatego warto dokładnie sprawdzić jaki materac jest nam potrzebny i zmierzyć dostępną przestrzeń w samochodzie. Z racji tego, że wypełnia je powietrze, parę centymetrów można uzyskać wciskając je „na siłę”.

Jednakże nie polecamy takiego rozwiązania, albowiem można uszkodzić dmuchane łóżko samochodowe. Przebudzenie na siedzeniach, bądź w miejscu na nogi nie należy do przyjemnych. Materac można także wykorzystać nie tylko do spania, ale także w trakcie kempingu bądź postoju. Ewentualnie rozłożyć gdzieś pod drzewem i wykorzystać do opalania. Są wykonane z grubego materiału i nie straszne im podłoże.

Ceny tych gadżetów są różne, a w Polsce dostaniemy je w granicach od 140 do 400 złotych.

Fotografie: Ohgizmo (miniatura wpisu), www.ohgizmo.com

Może Cię zainteresować