×

Jej córeczki walczyły o życie w szpitalu. Ona w tym czasie uprawiała seks za pieniądze

Louise Porton miała wówczas 23 lata. Została skazana na dożywotnie pozbawienie wolności. Dlaczego? Z zimną krwią zamordowała swoje dwie córeczki – 3-letnią Lexi Draper oraz 17-miesięczną Scarlett Vaughan. Wszystko dlatego, że dzieci przeszkadzały jej w uprawianiu seksu z klientami.

Dziewczynki zmarły w przeciągu 18 dni

Louise Porton z Rugby w hrabstwie Warwickshire była matką dwóch wspaniałych dziewczynek, ale i prostytutką. Kobieta dokonała przerażającej zbrodni i została skazana na dożywocie za zabójstwo swoich córeczek. 3-letnia Lexi Draper i 17-miesięczna Scarlett Vaughan zmarły w przeciągu 18 dni.

Początkowo Louise udawała zrozpaczoną, dodając na Facebook’u poruszające opisy, ale szybko okazało się, jaka jest prawda. Śledczy odkryli, że dziewczynki zostały uduszone. Matka zabiła własne dzieci, ponieważ przeszkadzały jej w uprawianiu seksu z klientami. Ponad to, Porton sądziła także że blokują jej karierę. Uważała się za modelkę – w sieci prezentowała wszystkie swoje wdzięki i oferowała usługi seksualne.

Jej córki konały w szpitalu, a ona się prostytuowała

W toku śledztwa wyszło na jaw, że 23-latka nie zrezygnowała ze swojej profesji nawet wówczas, gdy jej dzieci walczyły o życie w szpitalu czy wówczas gdy przygotowywała ich pogrzeby. Śledczy ujawnili również, że wyrodna matka po tym, jak poddusiła swoje córeczki, celowo zwlekała z wezwaniem pogotowia. Miała nadzieję, że dzieci umrą.

Proces

Proces Porton trwał pięć tygodni. W jego wyniku 23-latkę uznano za winną dwóch morderstw i skazano ją na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Morderczyni może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie dopiero po 32 latach. Ojciec dziewczynek w czasie procesu był zrozpaczony, a po ogłoszeniu wyroku wyznał, że nienawidzi swojej byłej partnerki i że „już nigdy nie będzie taką samą osobą”.

Aż trudno uwierzyć, że na świecie są ludzie tak pozbawieni skrupułów…

zamknij