×

Decyzja sądu w sprawie przewiezienia Alfiego wydaje się być absurdalna. Rodzice się nie poddają

O sprawie 2-letniego Alfiego Evansa mówi dzisiaj cały świat. O małym chłopcu, który cierpi na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną, pisaliśmy już wcześniej tutaj. Dzisiaj już wiadomo, że rodzice złożyli specjalny wniosek do sądu rodzinnego w Manchesterze o zgodę na przewiezienie syna do Włoch, gdzie miał zostać poddany leczeniu. Decyzja zapadła we wtorek i zaszokowała wielu ludzi.

Decyzja sądu

Sąd rodzinny w Manchesterze odrzucił wniosek o zgodę na przewiezienia Alfiego do Włoch twierdząc, że taki ruch byłby niebezpieczny dla zdrowia i życia dziecka. Swoją decyzją przychylił się do opinii lekarzy, którzy wcześniej sami odłączyli chłopca od aparatury podtrzymującej życie. Zrobili to wbrew woli rodziców Alfiego. Teraz Ci sami ludzie mówią, że decyzja o przewiezieniu dziecka zagrażałaby mu. Według decyzji sądu możliwe byłoby jedynie przewiezienie chłopca do domu lub hospicjum.

Nie oni decydują o swoim synku

Zespół medyczny, który opiekuje się Alfim i jednocześnie reprezentuje przed sądem interesy chłopca, uważał, że dalsze leczenie „nie jest w jego najlepszym interesie” i może być „nieludzkie”. Jego zdanie nie zawsze musi być zgodne z zgodne z opinią rodziców, choć to bardzo przykre, że o zdrowiu, a nawet życiu ich dziecka ma prawo decydować ktoś inny…

Może Cię zainteresować

zamknij